Aby się rozwijać, musimy pozwolić odejść pewnym rzeczom

Szaleństwem jest nienawidzić róże tylko dlatego, że jedna Cię podrapała.
Tak samo jak odrzucić wszystkie swoje marzenia, ponieważ jedno się nie spełniło?

Aby się rozwijać, musimy pozwolić odejść pewnym rzeczom, pozwalając sobie na zdobywanie nowych. Życie jest niepowstrzymanym postępem, który nas przytłacza i pozbawia tchu. Nie warto tkwić w czymś, lub z kimś kto ciągnie nas w dół, niczym kamień w studni. Osoba która nie potrafi nas docenić, wyrządza nam krzywdę lub niszczy nasze wnętrze i osobistą naturę godzi w nasz rozwój.

Zamykanie pewnego etapu w życiu, który nadal wiąże się z drążącym bólem odrzucenia, wymaga czasu. Smutek również trzeba przeżyć, zrozumieć, a następnie zaakceptować, aby móc wybaczyć. Kiedy rana się zasklepi i uwolnimy się od ciężaru możliwości wybaczenia, poczujemy się lżejsi i całkowicie gotowi, by pozwolić temu odejść.

Musimy pozwolić odejść osobie, która nas porzuciła.

Jeśli tego nie zrobimy to nadal będziemy trzymać się negatywnych emocji, które każdego dnia wyrządzać będą nam więcej krzywdy. Tym razem jednak będzie to nasza wina.

Porzucenie jest niczym pękający łącznik, tak więc aby się z niego wyleczyć musimy powrócić do swojej natury. Kiedy pęka więź, musimy odnaleźć siebie na nowo. Musimy zadbać o siebie, pomagać i wspierać się w naszych relacjach i odbudować swoją samoocenę. Dopiero wówczas będziemy mogli iść naprzód silniejsi. Nie popadaj w nostalgię. Nie wpatruj się w to co minęło, ponieważ przeszłość już nigdy nie powróci.

Opuściła cię i nie ma dłużej znaczenia?
Pamiętaj, że osoba która żyje w nostalgii przede wszystkim karmi się własnym cierpieniem. Z uporem chwyta się wyidealizowanego obrazu przeszłości, tracąc przez to teraźniejszość. Twoja szansa na szczęście jest tu i teraz. Osoba, która karmi się gniewem, złośliwością i rozgoryczeniem staje się więźniem własnego bólu. Taka osoba wywołuje złość i skupia się na twojej niechęci czyniąc cię więźniem własnych negatywnych emocji. Aby wybaczać musisz na nowo uzyskać pewność siebie. Nikt nie jest tak silny, jak osoba, która potrafi wybaczać, tym którzy ją skrzywdzili. W ten sposób udowadniają, że pokonali własny strach i nie boją się swojego wroga oraz są prawdziwie wolni.

Uwolnienie się od rozgoryczenia i gniewu umożliwia nam powrót do stanu początkowego. Nasze serca powstają na nowo i odrzucają negatywne emocje. Dopiero wówczas zamykanie rozdziału staje się łatwe do osiągnięcia i pozwala nam się uwolnić.
Nie poświęcaj czasu komuś, kto na niego dłużej nie zasługuje. Na kogoś kto nie stoi u twego boku i nie wspiera cię w twoich zmaganiach. Oczyść swoją drogę i daj im wolność, pozwól im odejść. Nie warto jest walczyć z wiatrakami. Pamiętaj, że każde zamknięte drzwi są okazją do otwarcia nowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x