«

»

paź 30

Jaki jest cel Twojego celu?

Często w pogoni za osiągnięciem własnych celów nie zauważamy ich prawdziwego wpływu na nas samych i nasze otoczenie. Sądzimy, że dotarcie do celu jest celem samo w sobie. Jednak dokładniejsza obserwacja powie nam, że po drodze wprawiamy w ruch wiele procesów, których skutki znacznie przewyższają nasze oczekiwania i zamiary.

Celem ludzi biznesu jest zysk, a osiągając ten cel, tworzą nowe miejsca pracy, w ten sposób dając wielu ludziom szansę na rozwój osobisty i podniesienie jakości życia. Proces zarabiania na życie pozwala ludziom osiągać różne cele, jak choćby posyłanie dzieci do szkoły. Z kolei dzieci wnoszą później swój wkład jako lekarze, prawnicy, artyści, ludzie interesu, naukowcy i rodzice. Proces ten nie kończy się nigdy.

Cele są środkiem prowadzącym nas do mety, a nie ostatecznym sensem naszego życia. Są po prostu narzędziem ułatwiającym nam koncentrację i pozwalającym poruszać się w określonym kierunku. Jedynym prawdziwym powodem, dla którego dążymy do osiągnięcia naszych celów, jest potrzeba rozwoju, potrzeba wzrostu.

Samo osiąganie celów nigdy nie da nam szczęścia. Najgłębsze i najtrwalsze poczucie spełnienia przyniesie Ci to, kim się stajesz, to, jak pokonujesz przeszkody utrudniające Ci osiągnięcie celu.

Może więc najważniejsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadawać, brzmi: Jakim człowiekiem będę musiał się stać, aby osiągnąć, to czego chcę? Może się to okazać najważniejszym pytaniem w całym Twoim życiu, ponieważ odpowiedź na nie ustali kierunek, w którym musisz zmierzać.

Dlatego chciałabym, abyś właśnie teraz poświęcił kilka minut i napisał odpowiedź na to pytanie. Wymień cechy charakteru, umiejętności, zdolności, postawy i przekonania, które będziesz musiał w sobie wypracować, aby osiągnąć wyżej wyznaczone cele. Chcąc tego dokonać, z pewnością będziesz musiał podjąć działania. Ale to nie wszystko. Jakie cechy będą Ci niezbędne, aby urzeczywistnić to, co dotychczas niewidzialne?

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/cel-twojego-celu

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com