«

»

mar 27

Cienie i blaski marketingu sieciowego

Ukryta prawda o mlm? O co chodzi w MLM?

Podstawą stabilizacji finansowej nie jest praca na etacie, która dzisiaj jest a jutro może jej nie być. Tylko stworzenie sobie systemu, który będzie dla Ciebie zarabiać, niezależnie od tego, co Ty akurat robisz. Nazywa się to dochodem pasywnym. Jednym z typu takich branż, dzięki którym możesz wypracować sobie taki dochód jest właśnie Marketing sieciowy. Jest to wspaniały model biznesu, który sprawdził się już na całym świecie. Być może jest spostrzegany trochę kontrowersyjnie, aczkolwiek niesłusznie. Zwykły człowiek może rozpocząć swoją działalność bez ponoszenia dużych inwestycji i praktycznie bez ryzyka. Jeśli wykaże się odpowiednia determinacja, chęcią do nauki i pracowitością to jest w stanie wypracować sobie dochód pasywny, o jakim zawsze marzył.

Problemem jednak jest fakt, że nauczane są nadal metody, które były skuteczne ponad 30 lat temu. Czasy się zmieniają jednak niestety nie metody pracy.

Dzisiaj już nie wystarczy spisać listę znajomych, rodziny i biegać od domu do domu z torbą pełną produktów. Te metody pochłaniają bardzo dużo czasu i pieniędzy (rachunek za telefon, paliwo.). Aby odnieść sukces musisz zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, żeby nadążyć za zmianami, które tak szybko następują. To znaczy również, że musisz zapoznać się z zagadnieniem marketingu. Ponieważ większość osób, która podejmuje pracę w MLMnie ma pojęcia o reklamie i marketingu.

A dokładnie o to chodzi w naszym biznesie. Przecież jedną z nazw MLM jest Marketing Sieciowy!

Wielu liderów często unika słowa Sprzedaż. Wygląda na to, że w Network Marketingu słowo Sprzedaż jest nadal tematem tabu. Na spotkaniach biznesowych brzmi to tak prosto: \?Chodzi o polecanie biznesu a nie o sprzedaż.\? Ale takie myślenie jest błędem!

Jeżeli polecasz ciekawy film, książkę czy restaurację, to nie ma w tym Twojego własnego interesu. To jest zupełnie naturalne. Robisz to bezinteresownie, ponieważ jesteś zachwycony filmem czy książką. Ale jeżeli mówisz o swoim produkcie i/lub biznesie, to jest w tym Twój własny interes, a rozmówca to wyczuje. W takiej sytuacji chodzi o sprzedaż! Otrzymujesz prowizje tylko wtedy, gdy Ty i Twoi współpracownicy sprzedajecie swoje produkty lub usługi. Aby stać się odnoszącym sukcesy Network Marketerem musisz wiedzieć jak dotrzeć ze swoim produktem/usługą i biznesem do odpowiednich ludzi. I dokładnie tutaj większość ponosi porażkę. Nie posiadają systemu lub planu, który pokazuje jak sprzedać produkt/usługę i jak sponsorować nowe osoby. Jeżeli będziesz posiadać system lub technikę, która działa i będzie Tobie oraz Twoim partnerom przynosić długotrwałe korzyści, to osiągniesz sukces!

Jak stworzyć własny system? Na samym początku chcę zadać Ci pytanie, która opcja jest korzystniejsza: uganiasz się na ulicy za obcymi i przekonujesz nasiłę do kupna produktów lub biznesu Czy pozycjonujesz się na rynku, a ludzie sami do Ciebie trafią?

Oczywiście druga opcja jest o wiele bardziej korzystna! To łatwe, po prostu podejmij decyzję. Zostań Ekspertem i zaoferuj ludziom rozwiązanie na ich problemy. To cała tajemnica! Jeżeli zbudujesz sobie markę eksperta (bez obawnie musisz zostać nim od razu) to przyciągniesz ludzi, którzy zainteresują się Tobą i tym co masz do zaoferowania. Pokażę Ci jak to zrobić, ale pierwszy krok należy do Ciebie. Bez odpowiedniego nastawienia, chęci do pracy i nauki nie pomoże Ci żaden system świata. Wszystko zależy od Ciebie. To jest Twój biznes i to TY musisz przejąć za niego odpowiedzialność!

Tradycyjny MLM (stara szkoła biznesu)

Zanim zaczniemy i opowiem Ci o nowoczesnym MLM, chcę uświadomić Ci jedną rzecz. Jeżeli dokładnie zrozumiesz jakie ograniczenia niesie z sobą tradycyjny MLM (offline), tym bardziej będziesz zainteresowany pracą online.Tradycyjny MLM oznacza załatwianie spraw w ciężki sposób.

Jeżeli porównamy tradycyjny MLM z nowoczesnym to już nigdy więcej nie wrócisz do starych metod. No dobra, przyjrzyjmy się teraz bliżej starej szkole biznesu i dlaczegotak trudno odnieść tymi metodami sukces!

Rodzina i znajomi

Czy to nie śmieszna metoda ? Ty lub Twój znajomy/kolega zarejestrowaliście się w firmie MLM, ale nie macie zielonego pojęcia jak pozyskać nowych partnerów. To oznacza, że robisz listę wszystkich, których znasz i próbujesz sprzedać im swój biznes i/lub produkty. Rozmawiasz z każdą napotkaną osobą !

Niedługo otrzymujesz opinię jakiegoś natrętnego dziwaka i psujesz tylko sobie reputację.

Problem polega na tym, że większość tych osób wcale nie interesuje Twoja oferta. Właściwie to tracisz tylko czas i energię. Większość ludzi zacznie Cię unikać, ponieważ będą myśleć, że chcesz im tylko coś sprzedać/wcisnąć!

Pewnie znasz to uczucie? Nie rozumiesz dlaczego Twoi znajomi, koledzy i rodzina nie dostrzegają tej szansy, którą im oferujesz, co pewnie jest bardzo frustrujące! Na pewno już gdzieś słyszałeś te słowa? im częściej usłyszysz Nie, tym bardziej prawdopodobne staje się Tak? Co za bzdury!

Powinieneś skoncentrować się na konkretnej grupie docelowej, czyli odnaleźć ludzi, których interesuje Twoja oferta. I? przestać denerwować znajomych oraz rodzinę !

W większości przypadków partner biznesowy powie, że musisz jeździć na różne seminaria, że potrzebne Ci są ulotki/broszury promujące firmę, że podstawą jest lista znajomych, rodziny,kolegów Twoich kolegów. Te metody to przeważnie strata czasu ponieważ ciężko znaleźć w ten sposób nowych współpracowników. Pamiętaj, że aby zarabiać w MLM potrzebujesz więcej niż tylko kilku znajomych. Potrzebujesz kilka setek ludzi, którzy będą zrazem Tobą aktywnie współpracować. Szczerze, jak chcesz zbudować solidny biznes pomiędzy pracą, rodziną, znajomymi i hobby ? Jeżeli jesteś kimś amitny to jest możliwe, ale dla zwykłego człowieka jest to bardzo trudne! Oczywiście istnieją osoby, które dzięki starej szkole zbudowały duże biznesy, ale faktem jest, że ponad 90% osób działających w ten sposób zarabia bardzo mało.

Gwarantuję Tobie, że te osoby nieźle się natrudziły aby uzyskać taki poziom i zainwestowały w to bardzo dużo pieniędzy i czasu. Ale tego nikt Ci nie powie.

Innymi słowy mówiąc, te osoby wybrały wyboistą i krętą drogę, a nie o to przecież chodzi. Po co utrudniać sobie życie ?!

Nowoczesny MLM

Czym jest nowoczesny MLM? I dlaczego ta metoda jest efektywniejsza i lepsza niż szukanie nowych współpracowników/klientów off-line?

To bardzo proste!

Wykorzystując Internet możesz zastosować następującą metodę: Więcej zainteresowanych ludzi +Automatyzacja = Dźwignia Aby to zrozumieć skoncentruj się i czytaj uważnie dalej!

Więcej zainteresowanych ludzi

Koniec ze stresowaniem rodziny, znajomych i wydzwanianiem do obcych! Naucz się pozyskiwać ludzi on-line. To jaki masz niezwykły produkt nie będzie mieć najmniejszego znaczenia, jeżeli nie dotrzesz do nowych osób. Musisz tylko wiedzieć jak wypromować swoją markę (Ciebie, a nie firmę!), tak aby ludzie sami Cię odnaleźli. Postaw się w sytuacji osób, które szukają możliwości zarabiania w Internecie. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, więc podaję kilka przykładów.

Grupa docelowa

Na pewno wiesz co robić jeżeli chcesz poszukać informacji w necie?! Siadasz przed komputerem i wpisujesz słowa kluczowe w wyszukiwarce, prawda? Codziennie tysiące osób szuka informacji w sieci. Coraz więcej wpisuje takie słowa jak: \?praca w domu\?, \?praca w mlm\?, \?nowoczesny mlm\?, \?mlm\? itd. To właśnie te osoby są jedną z Twoich grup docelowych.

Co robi ten system?

Pewnie zadajesz sobie pytanie: co właściwie będzie robić ten system? System będzie budować za ciebie listę kontaktów, będzie szkolić Twoich potencjalnych partnerów biznesowych, będziesz w ciągłym kontakcie z nimi i przefiltruje ich tak, że zostaną tylko zainteresowane osoby. System wykona za Ciebie prawie całą pracę, nie będziesz już musiał biegać od domu do domu i zaczepiać przypadkowe osoby. Zbudowanie systemu wymaga jednak trochę czasu, ale łatwe pieniądze nie istnieją.

Pracę w MLM można porównać do pracy rolnika: najpierw siejesz a później zbierasz plony!

Krótkie podsumowanie:

Generalnie rzecz biorąc, skup się na tym aby pomóc ludziom rozwiązać ich problemy np. związane z efektywnym prowadzeniem biznesu. Nie muszą to być koniecznie ludzie z Twojej grupy. Mogą to być inne osoby, które współpracują z innymi firmami MLM. Jeżeli Twoja wiedza i zaangażowanie będą odpowiednie, to ludzie to docenią i zaczną być przez Ciebie przyciągani. Nigdy nie oszukuj ponieważ Twoja wiedza jest rzetelna i sprawdzona.

Musisz zbudować Markę, wygenerować ruch (zainteresowanie) i skierować go we właściwym kierunku. To dopiero daje prawdziwe efekty w Network Marketingu!

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/cienie-i-blaski-marketingu-sieciowego

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com