«

»

gru 14

Co robisz już dziś dla siebie i swojej rodziny aby mieć lepsze jutro?

„Przejmij odpowiedzialność za własne finanse albo pogódź się
z tym, że do końca życia będziesz słuchał rozkazów innych ludzi.
Jesteś albo panem pieniędzy, albo ich niewolnikiem. To Twój
wybór.”

-Robert Kiyosaki

Czy niepokoi Cię korupcja w świecie korporacji?
Czy złości Cię to, że rząd robi zbyt wiele złego i za mało dobrego?
A może jesteś zły na samego siebie, że wcześniej nie zająłeś się własnymi finansami?
Cóż, życie nie jest łatwe. Pytanie brzmi: co masz zamiar z tym zrobić?
Narzekanie na stan gospodarki i zrzucanie winy na innych nie zapewni Ci lepszej przyszłości finansowej ? jeśli chcesz być bogaty, musisz sam o to zadbać. Musisz wziąć przyszłość w swoje ręce i zatroszczyć się o własne źródło utrzymania i to już dziś!

Dla większości ludzi to mogą być trudne czasy, ale przed wieloma przedsiębiorcami właśnie teraz otwierają się wspaniałe możliwości. To jest odpowiedni czas na zakładanie własnej firmy. Nigdy nie było na to lepszego momentu! PROBLEM NIE TKWI W GOSPODARCE JEST RACZEJ POWIĄZANY Z TOBĄ!

Żyjemy w trudnych czasach. Ostatnie kilka lat przynosiło nam kolejne fale strachu i paniki w nagłówkach gazet.Stały spadek zatrudnienia przynoszącego realny przychód jest szerzącą się epidemią, na którą niewielu pozostaje odpornych. Od dyrektorów poprzez menedżerów średniego szczebla, po pracowników administracyjnych i fizycznych, od bankowców po sprzedawców. Dziś nikt nie jest bezpieczny.

Większość mieszkańców od lat żyje na skraju przepaści, na wąskiej krawędzi dzielącej wypłacalność od bankructwa, w nadziei, że kolejna wypłata pokryje koszty codziennego życia; większość z tych ludzi posiadała bardzo ograniczone oszczędności w gotówce, a najczęściej nie posiadała ich wcale. Ich wypłata sprowadzała się do zamiany własnego czasu na pieniądze, a w czasach recesji takie źródło zarobkowania jest zdecydowanie najmniej godne zaufania. Dlaczego? Ponieważ w momencie, gdy liczba zatrudnionych spada, w obrocie jest mniej przychodów, które można zamienić na zapłatę za Twój czas.

Nie ma już czegoś takiego jak bezpieczna i pewna praca. Jedynym sposobem na zapewnienie sobie prawdziwie pewnej przyszłości jest przejęcie nad nią kontroli.Dlaczego nasz system edukacyjny nie uczy nas zbyt wiele ? jeśli w ogóle czegoś nas uczy  na temat pieniędzy. Czy brak edukacji finansowej w naszych szkołach jest zwykłym przeoczeniem ze strony naszych władz oświatowych? Czy jest to może element większego spisku?
Bez względu na to, czy jesteśmy bogaci, czy biedni, wykształceni czy nie, młodzi czy starzy, na emeryturze czy czynni zawodowo wszyscy używamy pieniędzy. Czy to się nam podoba, czy nie, pieniądze mają ogromny wpływ na nasze życie w dzisiejszym świecie. Pominięcie tematu pieniędzy przez system edukacyjny jest okrutne i karygodne.

W wielu krajach zachodnich nadchodzi moment katastrofy finansowej, spowodowanej zasady się zmieniły
niezdolnością naszego systemu edukacji do przekazania uczniom odpowiedniej wiedzy o finansach.

Nadeszło kolejne załamanie rynku i wielu ludzi znów wszystko straciło. Dlaczego? Ponieważ staliśmy się ofiarami naszych własnych przyzwyczajeń i dotychczasowego sposobu myślenia.

Według oficjalnych statystyk liczba osób żyjących poniżej progu ubóstwa gwałtownie rośnie. Zwiększa się liczba osób pracujących po 65. roku życia.

Czy te wszystkie złe wiadomości przykuwały ostatnimi czasy Twoją uwagę? Na pewno tak i nie byłeś w tym osamotniony.Skoro już się obudziłeś, to widzisz, co się dzieje, i wiesz, że to nie jest przyjemny widok. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji uważniej i zobaczmy, co to wszystko naprawdę oznacza i co Ty możesz z tym zrobić.Nadszedł nowy wiek. Kiedy byłam dzieckiem, rodzice uczyli mnie, jak osiągnąć sukces zapewne podobnie jak i Ciebie: ucz się i studiuj, zdobywaj dobre oceny, abyś mógł dostać bezpieczną, dobrze płatną pracę  a to zagwarantuje Ci spokojne życie.To  niestety  myślenie rodem z epoki industrialnej, a my żyjemy już w epoce informacyjnej. Twój pracodawca nie zapewni Ci spokojnego życia. Twój rząd nie zapewni Ci spokojnego życia. Nikt nie zapewni Ci spokojnego życia. Nadszedł nowy wiek i zasady się zmieniły.

Moi rodzice wierzyli w bezpieczeństwo pracy, emerytury firmowe, państwowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. To wszystko to zgrane płyty, przestarzałe pozostałości myślenia minionych czasów. Dziś bezpieczeństwo pracy to mrzonka, a zatrudnienie na całe życie w jednej firmie ogłaszane jako jeden z filarów IBM w czasach jego świetności ? to pomysł tak anachroniczny jak maszyna do pisania.Wielu ludzi wierzyło, że ich emerytura objęta planem jest bezpieczna. Gwarantowany wiek emerytalny to wszystko myślenie rodem z epoki industrialnej. Jesteśmy teraz w epoce informacyjnej, więc nasze myślenie musi odpowiadać epoce informacyjnej. Na szczęście ludzie zaczynają słuchać i się uczyć. Szkoda, że trzeba aż takich cierpień i życiowych prób, by trafić do ich świadomości, ale przynajmniej w końcu zaczynają rozumieć. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że stare zabezpieczenia już dłużej nas nie utrzymają. Nie daj się więcej oszukać. Kiedy to piszę, bezrobocie ciągle rośnie.Nie daj się oszukać. Nie daj się na nowo wpędzić w fałszywe poczucie bezpieczeństwa, przez które teraz wraz z  całym światem tkwisz w tym bagnie.

Zawsze toczy się jakaś idiotyczna dyskusja, która ma Cię odciągnąć od zajęcia się prawdziwą robotą: od budowania własnego życia. To tylko hałas w tle. Czy chodzi o terroryzm, recesję czy skandale wyborcze ? to nie ma żadnego odniesienia do tego, co dziś musisz zrobić, by zapewnić sobie dobrą przyszłość.
Podczas wielkiego kryzysu niektórzy ludzie zbijali fortuny. W latach 80., podczas największego boomu gospodarczego i najlepszej koniunktury na rynku nieruchomości, miliony ludzi nie zaprzątały sobie głowy tym, by zadbać o własną przyszłość ? ignorowali oni wszystko to,  aż w końcu popadali w tarapaty lub wręcz bankrutowali. Większość z nich do dziś boryka się z kłopotami finansowymi.Problem nie tkwi w gospodarce. Problem tkwi w Tobie. Czy złości Cię zepsucie świata wielkich korporacji? Czy złoszczą Cię mądre głowy z Wall Street i wielkie banki, które na to wszystko pozwoliły? Czy złości Cię, że rząd robił za mało, za dużo albo za dużo złego,
a za mało dobrego? A może jesteś tylko zły na samego siebie, że wcześniej nie zająłeś się własnymi sprawami?Cóż, życie nie jest łatwe. Pytanie brzmi: co masz zamiar z tym zrobić? Narzekanie nie zapewni Ci lepszej przyszłości finansowej. Nie pomoże Ci też zrzucanie winy na Wall Street, wielkie banki, system
korporacyjny ani rząd.

Jeśli chcesz mieć przed sobą stabilną przyszłość, musisz ją stworzyć.
Możesz przejąć kontrolę nad własną przyszłością jedynie wtedy, gdy będziesz miał kontrolę nad własnym źródłem utrzymania. Potrzebujesz własnego biznesu.

Kiedy używam terminu prawdziwe bogactwo?, nie mam na myśli wyłącznie pieniędzy. Pieniądze to tylko jeden z elementów. Budowanie prawdziwego bogactwa dotyczy zarówno budującego, jak i samej budowli.Dlaczego powinieneś stworzyć własny biznes i jaki dokładnie jest to biznes. Nie chodzi jednak tylko o zmianę branży, w której pracujesz; chodzi o zmianę całego Ciebie. Mogę Ci pokazać,czego potrzebujesz, by rozwijać najlepszy dla siebie biznes. Ale żeby ten biznes się rozwijał, Ty także musisz się rozwijać.

Ale o tym, to już następnym razem. Wtajemniczę Cię w świat marketingu sieciowego. O ile jesteś gotowy i Twój umysł jest już otwarty na to, aby przejąć kontrolę nad swoją przyszłością.

Przez kolejne lata mój umysł zaczynał się otwierać. Przez te lata coraz mocniej przemawiała do mnie idea, by nie tylko samemu zdobywać bogactwo, ale też znaleźć sposób na to, by pomóc  innym stać się bogatymi. Zdałam sobie sprawę, że choć osobisty sukces daje poczucie spełnienia, satysfakcja jest większa, jeśli przy okazji pomagasz osiągać sukces wielu innym ludziom. Uwielbiam pracować z ludźmi, którzy są głodni wiedzy i chętni do rozwoju.

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/co-robisz-juz-dzis-dla-siebie-i-swojej-rodziny-aby-miec-lepsze-jutro

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com