«

»

wrz 30

Co to jest podświadomość?

„Największym osiągnięciem psychologii XX wieku jest odkrycie, że człowiek może świadomie kontrolować podświadomość”. Wiliam James

Podświadomość to skomplikowana i zorganizowana funkcja mózgu wywierająca wielki wpływ na życie człowieka; zaś nieświadomość, to niewiedza, brak orientacji w tym, co się dzieje, niedostrzeganie, nieczucie.

Podświadomość to jednak coś więcej. To olbrzymi magazyn pamięci, w którym znajdują się ślady tego wszystkiego, co docierało do nas podobno już od trzeciego miesiąca życia płodowego.

W każdym z nas drzemie potężna siła, nieograniczona  doskonałość, ujęta w kształt podświadomości. Ta wewnętrzna moc włada każdą chwilą istnienia człowieka. Dzięki nie spełniają się Twoje oczekiwania. Nieważne , jakie masz przekonania ani jaką wyznajesz wiarę. Podświadomość potrafi czynić cuda, jej potęga pozwala dowolnie kierować życiem. Masz w sobie moc osiągania sukcesów, zaznania szczęścia , powodzenia i bogactwa, spełnienia wszystkich marzeń. Podświadomość zaprowadzi Cię, dokądkolwiek zechcesz. Powodzenie w życiu to nie tylko wymarzona praca i przyjemności, to także, a nawet przede wszystkim  ufność we własne możliwości, niezbita wiara w siebie oraz w nieograniczoną moc podświadomości, dzięki której uporasz się ze wszystkimi problemami i doprowadzisz do spełnienia najskrytszych marzeń. Jeśli wierzysz w moc podświadomości i w jej cudowną inteligencję, bez wysiłku osiągniesz wszystko, co zechcesz, gdyż postawi ona na twojej drodze wszelkie zdarzenia, okazje  i okoliczności niezbędne do osiągnięcia celu. By wykorzystać nieograniczoną moc podświadomości, musisz poznać jej działanie, nauczyć się wpływać na nią tak, by zapewniała ci powodzenie i wszelką pomyślność. Jesteś istotą wyjątkową i tego właśnie dowodzi Twoja podświadomość. Dzięki niej życie może stać się pasmem wspaniałych przygód, trzeba tylko pozwolić jej działać. Uwierz całym sercem w potężną doskonałość, w nieograniczoną inteligencję własnej podświadomości, otwórz oczy szeroko, zobacz cuda, jakie dzień w dzień zdarzają się w Twoim życiu. Poprowadzę Cię drogą odkryć , przekażę Ci podstawy przeprogramowania umysłowego. Podsunę Ci także ?modlitwy? pomocne w zerwaniu z pesymistycznymi myślami oraz destrukcyjnymi zachowaniami.                                                          

                                                      Cudowna Moc Myśli  

 • Aby Twoje życie  upływało w szczęściu i naznaczone było przychylnością losu, musisz twórczo spożytkować energię służącą odżywianiu myśli, zyskać pozytywne nastawienie, swobodę decyzji oraz wiarę w siebie. Podświadomością rządzą myśli. Jeśli zakorzenisz w głębi duszy spełnienie pragnień, marzeń i oczekiwań, podświadomość wyrazi je w życiowych konkretach.
 • Wiele osób marzy o rajskim życiu i sądzi , że może osiągnąć zamierzone cele bez wykorzystywania możliwości umysłu. Takie podejście to wielki błąd. Pomyśl tylko: zanim się do czegokolwiek zabierzesz , starasz się dowiedzieć, co dokładnie zrobić, by osiągnąć określony skutek: chcesz zrozumieć, jak funkcjonuje dane urządzenie, jakie prawa oddziałują na konkretny proces. To samo dotyczy Twojego życia. Jeśli poznasz możliwości swojego umysłu i nauczysz się je wykorzystywać, zyskasz nieograniczony wpływ na własny los, zrealizujesz wszelkie zamierzenia, zrobisz wszystko, by osiągnąć sukces.
 • Już dziś , od teraz, podawaj w wątpliwość swoje przekonania, poglądy oraz narzucone Ci z dawna ? pewniki?. Odmieniaj koleje swojego losu. Jeśli zaczniesz myśleć pozytywnie, na owoce wydane przez podświadomość nie będziesz czekał długo.
 • Twoje myśli zależą wyłącznie od Ciebie. Nikt nie może ich kształtować wbrew Twojej woli. Niezależnie  od tego co inni  mówią albo robią, tylko Ty decydujesz o tym, jaki wpływ ich czyny i słowa wywrą na Twoje myśli i życie. Nie pozwól, by ktoś inny decydował o twoich myślach, uczuciach, przekonaniach i przeświadczeniach. Nie dopuść, by ktoś odbierał Ci pewność siebie. Patrz na świat własnymi oczami.
  • Gdy opanuje Cię nienawiść, złość, wstyd czy gniew- albo inne destrukcyjne uczucie, nie zrzucaj winy na otoczenie. Nikt poza Tobą nie jest odpowiedzialny za Twoje negatywne myśli i wrażenia, ponieważ to Ty, i tylko Ty o nich decydujesz. Zawsze masz wybór. Możesz pozostać niewolnikiem sposobu myślenia, który dotąd nie przyniósł Ci nic dobrego , ale możesz też go zmienić i zacząć krok po kroku odmieniać swoje życie.
  • Masz prawo do szczęścia, ale musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za własny los i nauczyć się nowego sposobu myślenia. Zacznij odmieniać swoje myśli już teraz. Powtarzaj sobie, jak najczęściej i z pełnym przekonaniem , takie oto zdania:
 • Moje myśli są twórcze, pozytywne i mają moc czynienia dobra. Sposób myślenia prowadzi mnie do uzyskania  zadowolenia, wewnętrznego spokoju i szczęścia.

 

 • Dzięki takim myślom , pozytywnym, jasnym i pełnym dobrej woli, możesz wykorzystać całą potężną moc podświadomości i zbierać obfite żniwo nieprzebranych skarbów, jakie Ci ona podsuwa.

 Jak funkcjonuje podświadomość?

 • Podświadomość jest źródłem drzemiącej w Tobie nieograniczonej mocy. Jeśli tylko zechcesz, zapewni Ci szczęście, pomyślność i powodzenie ? już od teraz. Musisz jedynie pamiętać, że funkcjonuje ona w sposób precyzyjnie określony, dlatego też, aby się nią skutecznie posługiwać, trzeba poznać jej sposób działania.
 • Jest ona jak komputer, przy którym Ty pełnisz rolę programisty. Wpływasz na nią bez ustanku , w każdej sekundzie- dostarczając jej coraz to nowych danych tymi danymi są Twoje myśli.
 • Dla podświadomości każda myśl jest faktem, a co za tym idzie, wszystko, o czym pomyślisz i w co wierzysz, przybiera w życiu realne kształty. Podświadomość nie odróżnia dobra od zła, dla niej prawdą jest stan Twojego umysłu, czyli to, co jej podsuwasz.
  • I tak samo jak komputer będzie pracowała z korzyścią dla Ciebie, pod warunkiem, że zostanie stosownie zaprogramowana. Z drugiej strony, jeżeli dostarczasz jej niewłaściwych danych, będzie funkcjonowała źle lub wbrew Tobie, albo nawet w ogól przestanie działać.
 • Podobnie jak komputer, któremu wgrasz program nieodpowiedni albo zarażony wirusem, tak i Twoja podświadomość zostanie uszkodzona, jeśli o nią odpowiednio nie zadbasz.
 • Na szczęście wszelkie negatywne dane, jakie wgrałeś w przeszłości, dadzą się wykasować. Wystarczy sformatować twardy dysk i rozpocząć programowanie od początku. Możesz to zrobić natychmiast .Po prostu zastąp wszelkie  destrukcyjne myśli odniesieniem konstruktywnym, wyzwolonym i pozytywnym. Im gorliwiej podejdziesz do tego ćwiczenia, tym prędzej osiągniesz konkretne rezultaty.
  • Trzeba jednak pamiętać, że to nie przypadkowe wrażenia są prawdziwą pożywką Twojej podświadomości. Tak naprawdę są nią myśli, które sam kształtujesz, w które wierzysz. Jeśli na przykład jesteś przekonany, że nigdy niczego nie osiągniesz, podświadomość zrobi wszystko, byś miał rację. I w efekcie rzeczywiście osiągnięcia masz raczej niewielkie.
 • Podświadomość chce, byś zawsze był usatysfakcjonowany, a skoro nie ma dla niej różnicy pomiędzy tym, co dla Ciebie dobre, a co złe, działa zgodnie z Twoimi przekonaniami, nawet wówczas, gdy kierujące nią myśli prowadzą do porażki lub nieszczęścia.
 • Jest ona jak zwierciadło. Nie rozważa niczego ani się nad niczym nie zastanawia.; bezkrytycznie przyjmuje wszelkie sugestie Twojej świadomości. Funkcjonuje dzięki temu, czego jej dostarczasz, w  sposób, jaki jej bezpośrednio narzucisz. Podtrzymuje życie, ale zawsze w oparciu o Twoje myśli o odbierane od Ciebie przekonania.
 • Za pośrednictwem świadomych myśli podsuwasz jej plan działania, dzięki któremu osiągniesz to, w co wierzysz. Jeśli ktoś Ci mówi, że nie masz żadnych zdolności, a Ty w to kłamstwo uwierzysz, podświadomość zrobi wszystko, by Twoje uzdolnienia pozostały na zawsze ukryte. Jeżeli natomiast nie wierzysz w takie hamujące Twój rozwój zapewnienia, przyzna Ci rację, stwarzając najróżniejsze możliwości do wykazania się talentami. Sugestie podsuwane podświadomości muszą pochodzić od Ciebie, z głębi Twojej duszy, z Twoich świadomych myśli.
 • Inni ludzie nie mają żadnego wpływu na Twoje życie, póki nie uwierzysz ich słowom. Wówczas jednak na srebrnej tacy podajesz im możliwość programowania swojej podświadomości.  Z całą pewnością nie będzie się ona sprzeciwiała Twoim przekonaniom, temu, co Ty sam jej podsuniesz. Wszelkie informacje, jakie wpiszesz w swoje myśli, przyjmie jako prawdziwe, są one dla niej faktami, rzeczywistością. I tak, jeżeli myśli masz negatywne, musisz je natychmiast odmienić, ponieważ to one karmią podświadomość, która z kolei kształtuje Twoje życie.
 • Funkcjonuje ona dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nigdy nie odpoczywa, jest zawsze aktywna. Bez przerwy dąży do odzwierciedlenia w zdarzeniach, okazjach i okolicznościach wszelkich myśli, którymi ją nasycasz. Innymi słowy, wszystko, co zapiszesz w swojej podświadomości, przekłada się na rzeczywistość, znajduje odbicie w życiu.
 • Podświadomość jest odpowiedzią na Twoje myśli, pokazuje Ci ich bezpośredni wpływ na życie. Jeżeli zaakceptujesz tę koncepcję i uprzytomnisz sobie ogromną moc podświadomości, nic Ci nie przeszkodzi w osiąganiu zamierzonych celów, poprzez odmianę myśli i przekonań.
 • Twoja przyszłość jest już dziś zapisana w Twojej podświadomości poprzez sposób myślenia. Zmieniając sposób myślenia, odmieniasz przyszłość. Nie jest ona z góry określona. Poprzez odczucia, przekonania oraz przede wszystkim, myśli ?formułujesz przyszłość. Już teraz zacznij powtarzać odpowiednie słowa, obudź właściwe myśli, by przyszłość okazała się zgodna z Twoimi oczekiwaniami. Podejmij tę ważną decyzję dzisiaj, teraz.
  • Podświadomość zna rozwiązania wszystkich Twoich problemów, doskonale wie, co robić, by Ci podsunąć odpowiednie wyjście, ale to od Ciebie zależy, czy z jej pomocy skorzystasz. Ma również wszelkie informacje niezbędne, byś osiągnął sukces, zrealizował swoje cele, by się ziściły Twoje marzenia. Wystarczy tylko, żebyś wiedział, jak świadomie poprosić ją , aby ożywiła i zrealizowała Twoje plany.
 • Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego życia, jeśli nie osiągasz tego, na czym Ci zależy, albo może sądzisz, iż los traktuje Cię niesprawiedliwie, dzieje się tak wyłącznie dlatego, że nie podsuwasz swojej podświadomości odpowiednich sugestii. Obojętne czego pragniesz, jeżeli masz w sobie głębokie przekonanie, że osiągniesz cel i jeśli we właściwy sposób zażądasz tego od podświadomości, na pewno to dostaniesz.
 • Twoja podświadomość doskonale wie, jak działać, byś dostał wszystko, czego pragniesz. Wie , jak do tego doprowadzić, świetnie zna wszelkie niezbędne sposoby, wszystkie konieczne rozwiązania i odpowiedzi prowadzące do spełnienia twoich marzeń. Praca z podświadomością polega na pozytywnym myśleniu i głębokiej wierze w powodzenie zamierzeń. Jeśli będziesz pozytywnie myślał o swoich planach i wierzył w ich spełnienie, na pewno tak się stanie. Musisz być tak pewien przyszłości, jakby już nadeszła, a wówczas podświadomość doprowadzi Cię do celu, ponieważ wierząc w spełnienie, przekładasz pragnienia na fakty, na rzeczywistość.
 • Podświadomość ma niewyobrażalną moc. Obojętne, co jej podsuniesz, przełoży to na rzeczywistość. Pamiętaj jednak, że nie odróżnia dobra od zła, więc niezależnie od tego, w jaką myśl uwierzysz, będzie szukała wszelkich okazji i wykorzysta wszelkie dostępne środki, by ją wyrazić w życiu. Nie działa nigdy wbrew Twoim przekonaniom, musi pozostać im wierna, więc jeśli szczerze wierzysz w sukces, pomoże Ci go osiągnąć.
  • Podświadomość nie ma poczucia czasu, dlatego zmieni Twoje myśli w rzeczywistość w momencie najbardziej dla niej odpowiednim. A ponieważ jej odpowiedź wyrażona w życiowej praktyce jest zawsze doskonała, pojawi się w najwłaściwszej chwili.
   • Rzeczywiście niekiedy trzeba poczekać na jej reakcję dłużej, rzadko pojawia się dokładnie wówczas, gdy powitałbyś ją najchętniej. Wiedz jednak, że jest zawsze perfekcyjna i że pojawi się z pewnością w najodpowiedniejszym momencie, wówczas gdy najwięcej zdziała dla Twojego dobra i szczęścia. Rozpoznasz ją instynktownie , słuchając wewnętrznego głosu, który podpowiada Ci , co robić. Tym głosem przemawia do Ciebie podświadomość.
   • Reaguje ona, podsuwając Ci zdarzenia, okazje i doświadczenia, prowadzące do spełnienia adresowanych do niej oczekiwań. Gdy przedstawisz jej swoje pragnienia, bądź wyczulony na przyszłe wypadki, gdyż odpowiedź podświadomości pojawi się z całą pewnością.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/co-to-jest-podswiadomosc

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com