«

»

gru 18

Czy to był ślepy zaułek?

 

Niektóre przeszkody na drodze do sukcesu są dziełem przypadku, inne są głęboko zakorzenione w tradycji, jeszcze inne same przed sobą stawiamy. Spróbujmy przyjrzeć się im bliżej.

Toksyczny Sukces

Co może być Toksycznym Sukcesem? Oto kilka przykładów:

-Sukces osiągnięty w oparciu o cudzą definicję sukcesu.

-Sukces ograniczający się tylko do jednej dziedziny życia, podczas gdy cała reszta jest w rozsypce.

-Sukces z zewnątrz wygląda imponująco, ale Ty nie jesteś szczęśliwa.

Toksyczny sukces jest również destrukcyjny co toksyczna grzeczność. Twoje wewnętrzne Ja chce by wybrana przez Ciebie droga prowadziła do sukcesu, którego naprawdę pragniesz TY. By rzeczywiście zależało Ci na osiągnięciu celu, do którego Ty zmierzasz. Żeby Twój cel nie odzwierciedlał w gruncie rzeczy tego, czego pragnie dla Ciebie Twoja mama, lub nie został Ci wyznaczony przez Twojego szefa jako warunek, który masz spełnić, by otrzymać kolejną premię lub awans.

Kolejną poważną przeszkodą na naszej drodze do sukcesu są rzeczy, o których nie mówimy głośno. Jest takie stare powiedzenie: „Nasze sekrety są odzwierciedleniem stanu naszego umysłu”.

Nie mówimy o tych rzeczach głośno z wielu różnych powodów, począwszy od uczucia zażenowania przez presję otoczenia aż po proces wdrukowania społecznego.

Prawdą jest, że sukces wymaga pewnych poświęceń. W końcu doba ma określoną liczbę godzin. Jeśli jesteś samotną kobietą, pracujesz na pełen etat i studiujesz, nie masz zapewne zbyt wie, wolnego czasu na randki i spotkania z przyjaciółmi. Jeśli jesteś mężatką pracującą na pełen etat, zapewne wydarzenia takie jak babski wieczór nie zdarzają się w Twoim życiu często. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja sytuacja, Twoje dążenie do sukcesu będzie wpływać na pozostałe dziedziny Twojego życia.

Ciągle zdaje się pokutować przekonanie, że coś jest nie tak z kobietą, która jest ambitna, na pierwszym miejscu stawia karierę, pragnie osiągnąć sukces i ciężko na niego pracuje. Jeśli nawet jest inaczej, to dlaczego w mediach żartuje się z ambitnych kobiet? Nie wspominając o wszystkich sztukach telewizyjnych, książkach i filmach, które przedstawiają takie kobiety jako zimne suki, które w końcu przekonują się, że ich życie pozbawione jest sensu, i czekają, aż ktoś przyjdzie i uratuje je przed nimi samymi.

Jednym z powodów, dla których nie stawiamy kariery na pierwszym miejscu, jest to, że nie otrzymujemy od partnera wystarczającego wsparcia. A mianowicie: mężczyzna, który nie jest w stanie pomóc Ci dotrzeć na szczyt, z pewnością nie pomoże Ci się na nim utrzymać.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/czy-to-byl-slepy-zaulek

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com