«

»

lis 17

Czy warto krytykować innych?

Myśl krytyczna to jedna z najczęstszych negatywnych myśli. Pojawia się w trzech formach- jako krytyka wobec siebie, innych i wydarzeń- z których wszystkie zanieczyszczają Twoją energię.

Ciągła samokrytyka generuje sygnały niskiej samooceny, a musisz wiedzieć, że jest to częstotliwość, która przynosi odrzucenie ze strony świata. Prawo Właściwych Uczynków wyraźnie mówi, że Twoja krytyka względem innych wkrótce do Ciebie powróci. Jedynym jej skutkiem jest mnożenie przeszkód w znalezieniu życzliwych osób. W dodatku ta zła energia wydostaje się na zewnątrz i przynosi, nieszczęście nie tylko Tobie ale także innym.

Kiedy zachowujesz się krytycznie w stosunku do wojejsytuacji życiowej, zobaczysz, że to, co robisz, wkrótce przestanie Cię cieszyć, aż wreszcie nie zostanie nic wystarczająco dobrego lub wyjątkowego, aby uczynić Cię szczęśliwym człowiekiem. Ten narastający brak satysfakcji skutecznie zablokuje Twoją energię radości, a w rezultacie odetnie Cię od szczęścia, które Twoja energia mogłaby przyciągać. Wciąż możesz się wyzwolić od innych myśli.

Gdy będziesz nad sobą pracował, zapisuj negatywne myśli, które przychodzą Ci do głowy. Pamietaj także, by zastąpić każdą z nich jej pozytywnym odpowiednikiem. Pracuj nad tym, dopóki nie zauważysz rzeczywistych zmian- w Twym umyśle, emocjach i tym, co do siebie przyciągasz.

Kiedy już w pełni zaangażujesz się w ten proces przemiany, nie podchodź do siebie zbyt surowo, nie martw się i nie krytykuj. Przecież jest to właśnie energia, której chcesz się pozbyć! Zamiast karcić się za swe negatywne myślenie, po prostu postaraj się wybaczać sobie i wciąż utwierdzaj się w przekonaniu, że dzięki temu co robisz, chcesz dokądś dojść. Nie czyń z tego obsesji, niech będzie to spokojna, delikatna determinacja. Z czasem to nowe podejście stanie się Twoją drogą życia.

Nawet jeśli wydaje Ci się to trudne, pamiętaj by odrzucać wszystko to, co w Tobie negatywne, a otworzyć się na nowe, optymistyczne myslenie.

Pamiętaj, że Twoje myśli, emocje i wiara to źródło Twej energii. Jeśli uważasz, że nigdy nie odniesiesz sukcesu, przekonanie to rodzi się w Twojej świadomości. 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/czy-warto-krytykowac-innych

2 comments

  1. Joanna K

    Niesamowita energia

    1. Justyna Ołowniuk

      Dziękuję :)

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com