«

»

gru 17

Czym jest sukces?

Sukces sam na Ciebie nie spadnie, trzeba go poszukać. Sukces to stopień lub miara osiągnięcia zamierzonego celu, pomyślny lub zgodny z oczekiwaniami wynik jakiegoś przedsięwzięcia. Osiągnięcia bogactwa, określonej pozycji społecznej, szacunku, przychylności innych lub sławy. Określenie sukcesu jest czymś bardzo indywidualnym, jedynym w swoim rodzaju i nikt nie jest w stanie tego zrobić za nas. Każdy z nas musi sam określić, czym dla niego jest sukces, a ta definicja wraz z naszym rozwojem będzie się zmieniać.

Nawet gdybyśmy wyryły swoją definicję sukcesu w kamieniu, wraz z upływem czasu i nabieraniem przez nas doświadczenia litery zaczną blaknąć, aż w końcu zostanie nam czysta tablica. Aby do czegoś dojść, najpierw musisz wyznaczyć sobie cel. Sukces to ruchomy cel. Prawdopodobnie dziś nie zależy Ci na tych samych rzeczach co pięć lat temu. Może wynika to z tego, że już udało Ci się osiągnąć wyznaczony wówczas cel.  A może dążąc do osiągnięcia tego celu, dowiedziałaś się czegoś, co sprawiło, że spojrzałaś na pewne sprawy inaczej. Możliwe, że zdałaś sobie sprawę, że nie zależy Ci na tym, w czego osiągnięcie wkładałaś tak wiele energii- na utrzymaniu pracy, ukończeniu studiów lub prowadzeniu określonego stylu życia. Niezależnie od tego, co spowodowało tę zmianę, faktem jest, że dzisiaj pragniesz czegoś innego.

Zmiana priorytetów wcale nie oznacza, że cel, który tak mocno chciałaś osiągnąć, nie był wart wysiłku. Po prostu zmieniły się Twoje marzenia. Może dążąc do osiągnięcia danego celu,  odkryłaś siebie na nowo. Nawet jeśli nie zmienił się Twój cel, na pewno zmieniłaś się Ty sama.

„Wszyscy śmiertelnicy zwykle w końcu stają się tym, kim udają, że są.”- C.S. Lewis.

Przy określeniu, czym dla Ciebie jest sukces, musisz pamiętać, że dzięki dobrej definicji sukcesu łatwiej jest wysoko mierzyć. Bo czy można osiągnąć sukces, nie wiedząc, czym on jest?

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/czym-jest-sukces

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com