«

lis 06

Depresja jest karmiona niewyleczonymi ranami na duszy.- Jak poradzić sobie z depresją?

Na co jeszcze czekasz? Zacznij walczyć o siebie …

Pomyśl o ludziach, którzy kochają Ciebie, a także i o tych, których Ty kochasz. Daj sobie czas na odpoczynek i walkę z tak ciężką chorobą, jaką jest depresja, ale następnie spójrz z nadzieją przed siebie i kontynuuj podróż swoją własną ścieżką przez życie.

Pewnego dnia okaże się bez wątpienia, że wszystkie Twoje rany psychiczne zamieniły się w jedynie stanowiące pewną niedogodność odciski na duszy, a później same znikną. Jednak i tak wpływają one na kształtowanie Twojej osobowości i tego, kim jesteś.

Jeśli nie nauczysz się tego, jak uzdrowić swoją przeszłość, nie będziesz mogła mieć szczęśliwej przyszłości. Czasami po prostu trzeba zamknąć się gdzieś w ustronnym miejscu i wypłakać się w pełni. To pozwoli Ci choć na chwilę uzdrowić swoje serce, nabrać sił do dalszej walki i zobaczyć wyraźnie wszystkie swoje problemy, które będziesz musiała rozwiązać.

Depresja jest bowiem wynikiem, a nie przyczyną. Nie walcz z nią, zajmij się powodami tej choroby. To i tak jest tylko część całego procesu. Część, która stopniowo będzie uzupełniać się podczas działania. Może zająć Ci to rok, zanim zdecydujesz się to zrobić, może dłużej. Ale nikt nie może zrobić tego za Ciebie. Poszukaj pomocy, zastanów się, czego potrzebujesz i pozwól sobie pomóc we wszystkim, w czym się tylko da.

„Popełniłem najgorszy błąd, jaki tylko można w życiu popełnić.
Zapomniałem o byciu szczęśliwym.”
Jorge Luis Borges

Życie jest tak ulotne i krótkie, że gdy spojrzymy wstecz na całą historię ludzkości i świata, to szybko stwierdzimy, że tak naprawdę jesteśmy tylko westchnieniem. W związku z tym koniecznie musisz nauczyć się tego, jak być szczęśliwą. Nie ograniczaj się tylko to spoglądania na mijające w pośpiechu dni. Codziennie szukaj powodów do uśmiechu. Nawet jeśli przeżywasz trudne chwile lub chce Ci się płakać i uciec od świata zewnętrznego.

Cała tajemnica polega nie na tym, aby zapomnieć. Wręcz przeciwnie, powinnaś pamiętać o wydarzeniach z przeszłości, ale jednocześnie sobie z nimi poradzić. Tylko dzięki temu będziesz w stanie zbudować w sobie wystarczająco silne pragnienie dalszego życia. Co Cię powstrzymuje? Czy to naprawdę jest coś na tyle silnego, aby uniemożliwić Ci dalsze podążanie do przodu lub nadawanie ważności czemuś całkowicie nieistotnemu?

Nie obwiniaj się za wszystko. Każdy przecież kiedyś przeżywał trudne chwile. Może niekoniecznie dopadała go depresja, ale bez wątpienia tkwił w przysłowiowym dołku. Jednak najbardziej liczy się to, aby znaleźć w sobie siły i podnieść się mimo odniesionej porażki.
Życie dzień po dniu to jeden z podstawowych celów ludzi zmagających się z uzależnieniami, a także z chorobami takimi, jak depresja. Wiesz dlaczego tak jest? Ponieważ w takich przypadkach nie można zaplanować niczego na dłużej, już nie mówiąc o całym dalszym życiu. Najpierw należy nauczyć się walczyć o dzień dzisiejszy i każdy kolejny.

Na co jeszcze czekasz? Zacznij walczyć o siebie i swoje życie
Tylko ci, którzy doświadczyli tego, czym jest depresja, wiedzą doskonale, jak trudno jest się z nią uporać i następnie iść do przodu. Nikt nie może Cię sądzić tylko dlatego, że czujesz się słaba i nie znajdujesz w sobie woli walki. Ale trzeba coś zrobić, aby kontynuować dalsze życie, ponieważ nikt nie może podjąć walki za Ciebie.

Życie przecież polega na tym, aby stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Kiedyś było lepiej i będzie znów lepiej. Teraz natomiast nadszedł ten czas, aby walczyć. Najpierw na Twojej twarzy musi zagościć smutek, aby później nadeszła pora na uśmiech.

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/depresja-jest-karmiona-niewyleczonymi-ranami-na-duszy-jak-poradzic-sobie-z-depresja

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com