«

»

paź 31

Dlaczego warto być optymistą?

Według mnie optymizm jest to sposób patrzenia na świat. Optymistą jest ktoś, kto wierzy w dobry obrót różnych spraw i dostrzega korzystne cechy w wydarzeniach.

Naukowcy przeprowadzili wiele badań, które potwierdzają związek optymizmu z dłuższym życiem. Warto też wspomnieć, że u optymistów ryzyko zachorowanie jest mniejsze. Osoby szczęśliwe produkują endorfinę. Jest to hormon, który wywołuje świetne samopoczucie i zadowolenie z siebie. Nie bez powodu nazywa się go hormonem szczęścia.

Faktem jest to, że nawet największego optymistę może spotkać jakaś przykra sytuacja, ale taki człowiek będzie potrafił z tego wybrnąć i nie przejmować się zbytnio zaistniałym zdarzeniem. Poza tym, człowiek z pozytywnym nastawieniem do życia nigdy nie popadnie w depresję.

Nie zapominajmy też o tym, że optymiści cieszą się większym powodzeniem zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Poza tym, podczas rozmowy kwalifikacyjnej do pracy lepiej prezentuje się osoba uśmiechnięta i pewna siebie, która wierzy w swoje możliwości. Jeśli zaś chodzi o kontakty z innymi ludźmi, to każdy z nas o wiele chętniej spędza wolny czas w towarzystwie optymisty, bo, nie ukrywajmy, tacy ludzie są przez nas bardziej lubiani.

Człowiek na którego twarzy uśmiech jest częstym gościem, sprawia wrażenie kogoś bardzo miłego, otwartego i ciekawego.
Optymista widzi światło w tunelu. Pesymista widzi tunel. Realista widzi nadjeżdżający pociąg. Maszynista widzi trzech debili na torach. To pokazuje nam, że to w jaki sposób oceniamy sytuację wiąże się z naszym nastawieniem, co ciągnie za sobą różne konsekwencje.
Narzekamy na to, że życie jest krótkie zapominając, iż to najdłuższa czynność jaką robimy.

A wystarczy stanąć przez lustrem i uśmiechnąć się do siebie. To sprawi, że nasz mózg zmieni sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości i naprawdę staniemy się weselsi. Gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy zmienić nasze podejście do życia. Co z Tobą będzie nikt przecież nie wie, nie pytaj innych, zapytaj siebie. Chcesz kochać ludzi, pokochaj siebie. Możesz mieć wszystko czego zapragniesz.

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/dlaczego-warto-byc-optymista

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com