Jak zmienić niewidzialne w widzialne?

Kiedy po raz pierwszy wyznaczysz sobie wielkie cele, mogą Ci się one wydawać niemożliwe do zrealizowania. Najważniejsze jest wtedy znalezienie celu wystarczająco wielkiego, byś mógł stanowić inspirację, takiego, by uwolnił tkwiące w Tobie siły.Aby znaleźć prawdziwą inspirację i osiągnąć owe z pozoru nieosiągalne cele,musimy zrewidować swoje przekonania na temat własnych możliwości.

Wyznaczanie celów jest pierwszym krokiem na  drodze przekształcenia niewidzialnego w widzialne- podstawą wszelkich życiowych sukcesów. Można by powiedzieć,że Nieskończona Inteligencja wypełni każdy kształt, który stworzysz za pomocą intensywnych emocji i wrażeń. Innymi słowy, możesz rzeźbić najdrobniejsze nawet szczegóły Swojego życia dzięki myślom, które konsekwentnie wywołujesz co dnia. A wyznaczone cele są nadrzędnym planem, który zawiaduje Twoimi myślami.

Rozejrzyj się teraz dookoła siebie. Co widzisz? Czy spoczywasz na kanapie otoczony dziełami sztuki, albo patrzysz w telewizor, którego olbrzymi ekran wykorzystuje najnowszą technologię dysków laserowych? A może siedzisz właśnie przy biurku, na którym znajduje się telefon, komputer i drukarka? Wszystkie te przedmioty były kiedyś tylko czyimś pomysłem. Gdybym sto lat temu powiedziała Ci, że niewidzialne fale nadchodzące z całego świata mogą być zbierane i przekazywane do pudełka, które zmieni je w dźwięk i obraz, czy nie uznałbyś mnie za szaleńca? A przecież dzisiaj w każdym domu znajduje się co najmniej jeden telewizor. Ktoś musiał je przecież stworzyć, aby tego dokonać, musiał je sobie przedtem wyobrazić.

Czy jest tak tylko z przedmiotami? Nie, to samo dotyczy wszystkich procesów i działań. Samochód działa dlatego, że ktoś kiedyś wyobraził sobie, jak wykorzystać proces spalania wewnętrznego. Rozwiązanie naszych obecnych problemów energetycznych będzie zależało od wyobraźni i pomysłowości współczesnych fizyków i inżynierów. A nasze kwestie społeczne, jak choćby szerząca się w alarmującym tempie nienawiść na tle rasowym, bezdomność i głód, mogą być rozwiązane jedynie dzięki poświęceniu i pomysłowości ludzi takich jak Ty czy ja.

Jesteśmy tym właśnie, czym jesteśmy, ponieważ wcześniej tak to sobie wyobraziliśmy. Liczy się nie tylko osiągnięcie celu, lecz także jakość życia, której doświadczasz na drodze, która do celu prowadzi. Musimy wierzyć, że za naszymi rozczarowaniami i niepowodzeniami kryją się czasem wielkie szanse i możliwości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x