Jakie są przyczyny, dla których ludzie nie odnoszą sukcesów finansowych?

 Najczęstszą przyczyną, dla której ludzie nie odnoszą sukcesów finansowych, są mieszane skojarzenia na temat posiadania większej ilości pieniędzy oraz znaczenia dużych pieniędzy w ogóle. Ludzie zwykle nie są pewni, co oznaczałoby dla nich zgromadzenie dodatkowych pieniędzy, a więc większej ilości, niż potrzebna im do utrzymania się przy obecnym stylu życia.Twój umysł wie co zrobić, tylko wtedy, gdy posiada jasne skojarzenia mówiące jednoznacznie, czego ma unikać, a do czego dążyć.

Jeśli idzie o pieniądze, często wysyłamy mu mieszane sygnały, a więc osiągamy mieszane rezultaty. Mówimy sobie, że pieniądze przyniosą nam swobodę i niezależność, stworzą możliwość dawania tym, których kochamy, pozwolą zrobić wszystko to, o czym dotychczas marzyliśmy, będą naszą szansą na większą ilość wolnego czasu. Ale jednocześnie możemy wierzyć, że aby zebrać dużo pieniędzy, musielibyśmy pracować o wiele ciężej, stracilibyśmy pewne wartości duchowe i musieli poświęcić na to tak wiele czasu, że po ich zgromadzeniu bylibyśmy zbyt starzy i zbyt zmęczeni, aby się nimi cieszyć.

Drugą najczęściej występującą przyczyną, dla której ludzie nie przejmują kontroli nad pieniędzmi, jest fakt, że uznają to za zbyt trudne. Chcieliby, aby zrobił to za nich jakiś ekspert. Oczywiście bardzo cenne jest korzystanie z usług specjalistów, ale wszyscy musimy rozumieć konsekwencje własnych decyzji finansowych. Jeśli  bezwarunkowo polegasz na kimś innym, nawet kimś najbardziej kompetentnym, zawsze będziesz miał na kogo zrzucać winę za własne niepowodzenia. Jeśli sam przejmiesz odpowiedzialność za zrozumienie własnych finansów, możesz zacząć sterować własnym przeznaczeniem.

Trzecim najczęściej spotykanym przekonaniem, które powstrzymuje ludzi przed sukcesem finansowym i powoduje olbrzymi stres, jest koncept niedostatku. Wielu ludzi wierzy, że żyją w świecie, w którym wszystko jest ograniczone: jest tylko określony obszar dostępnego lądu, ograniczona ilość ropy, ograniczona liczba dobrych domów, skończona ilość czasu oraz niezbyt wiele możliwości. Jeśli wyznajesz taką filozofię życia, to abyś Ty wygrał, ktoś inny musi przegrać, końcowy wynik bowiem musi wynieść zero.

Prawda jednak jest taka, że ciągłe rozważanie nad ograniczeniem środków nie gwarantuje trwałego bogactwa. Żyjemy w świecie nieograniczonych źródeł, znajdujemy się w wyjątkowym  okresie historii ludzkości, w którym tradycyjne pojęcia pozyskiwania ograniczonych surowców naturalnych nie są już wyznacznikiem bogactwa. W dzisiejszych czasach wartość surowców naturalnych oraz ich praktyczną dostępność określa technologia.

Musimy zrozumieć, że wartość wszystkiego zależy od technologii. Technologia może zmienić odpady w bezcenny surowiec. W końcu nie tak dawno posiadanie ropy na własnej ziemi było przekleństwem, a dziś technologia zmieniła to w błogosławieństwo.

Prawdziwe bogactwo bierze się obecnie z uprawiania czegoś, co nazywa się „alchemią ekonomiczną”. Istota alchemii ekonomicznej to umiejętność przekształcania czegoś o bardzo niskiej wartości w coś, co posiada znacznie większą wartość. Współcześni bogacze są prawdziwymi alchemikami, ponieważ nauczyli się przekształcać coś bardzo zwykłego w coś cennego i zbierać ekonomiczne sukcesy wynikające z tej transformacji. Ci, którzy przekształcili myśli w produkty i usługi, naprawdę parają się alchemią. Każde bogactwo zaczyna się w umyśle!

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x