«

»

lut 27

Jakie są zasady tworzenia trwałego bogactwa?

Zastanówmy się teraz nad  podstawowymi zasadami tworzenia trwałego bogactwa. Zaraz potem przystąpisz do pracy nad przejęciem kontroli nad własnym przeznaczeniem finansowym.

Pierwszym kluczem do bogactwa jest umiejętność osiągania dochodów wyższych niż poprzednio, umiejętność tworzenia bogactwa. Chciałabym zadać Ci proste pytanie. Czy możesz zarobić dwa razy więcej, niż zarabiasz obecnie, poświęcając na pracę dokładnie tyle samo czasu? Czy mógłbyś zarobić trzy razy tyle? Dziesięć razy tyle? Absolutnie tak, jeśli znajdziesz sposób, który sprawi, że będziesz więcej wart dla swojej firmy i dla innych ludzi.

Kluczem do bogactwa jest zwiększenie własnej wartości.

Jeśli masz więcej umiejętności, wyższą inteligencję, większą wiedzę, zdolność robienia więcej niż inni lub jeśli po prostu twórczo myślisz i wnosisz w życie otoczenia ciągły wkład, możesz zarabiać o wiele więcej, niż kiedykolwiek dotąd uznawałeś za możliwe. Jedyną, najważniejszą i najpewniejszą drogą do zwiększenia własnych dochodów jest znalezienie sposobu na ciągłe dodawanie prawdziwej wartości do życia innych ludzi. 

Dlaczego na przykład lekarz zarabia więcej od odźwiernego? Pracował ciężej i rozwinął samego siebie tak, że wart jest o wiele więcej w kategoriach dodawania wymiernej wartości do życia innych ludzi.Każdy może otworzyć drzwi do hotelu, ale tylko lekarz otwiera drzwi do życia.

Dlaczego w naszej kulturze tak wysoko cenieni są skuteczni przedsiębiorcy? Ponieważ dodają oni więcej wartości niż inni wokół nich. Przedsiębiorcom zawdzięczamy dwie podstawowe korzyści. Po pierwsze, podnoszą jakość życia swoich klientów, umożliwiając im korzystanie ze swych produktów. To właśnie jest zasada dobrze rozwijającego się przedsiębiorstwa. Jakże często firmy zapominają, że prawdziwym celem ich istnienia nie jest przynoszenie zysków. Zysk jest oczywiście niezbędny, jeśli firma ma przetrwać i rozwijać się, stanowi taką samą konieczność jak pożywienie lub sen, ale nie jest prawdziwym powodem jej bytu. Celem każdej Firmy jest wytworzenie produktów lub usług podnoszących jakość życia każdego człowieka, który staje się jej klientem. jeśli cel ten realizowany jest konsekwentnie, zysk firmy staje się pewny. Oczywiście możliwe jest, że firma osiągnie szybki zysk, ale jeśli nie będzie nieustannie dodawać wartości do życia ludzi, przestanie istnieć. Sprawdza się to zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i pojedynczych ludzi.

Drugim skutkiem działania przedsiębiorców jest fakt, że wytwarzając swój produkt, tworzą jednocześnie miejsca pracy. Łańcuch wartości nigdy się nie kończy. Im większą wartość dodajesz do życia innych, tym więcej zarabiasz, jeśli postawisz się w sytuacji, która Ci na to pozwala.

Wniosek jest prosty. Nie potrzebujesz być przedsiębiorcą, by dodawać wartości do życia innych. Ale z pewnością musisz na co dzień rozszerzać swoją wiedzę, umiejętności oraz zdolność dawania wciąż więcej. Dlatego właśnie tak ważne jest samokształcenie.

Jeśli chcesz zarabiać więcej pieniędzy już dzisiaj, tam właśnie gdzie się obecnie znajdujesz, jednym z najprostszych sposobów jest zadanie sobie kilku pytań: „W jaki sposób mogę być więcej wart dla mojej firmy? Jak mogę przyczynić się do osiągnięcia większych efektów w krótszym czasie? Jak mogę dodać znaczącą wartość do przedsiębiorstwa, w którym pracuję? Czy są jakieś sposoby, które pozwoliłyby mi zmniejszyć koszty i zwiększyć jakość produkcji? Jaki nowy system mógłbym opracować? Jakie nowe technologie mógłbym wprowadzić, aby pomóc firmie efektywniej produkować towary i usługi?”. Jeśli potrafisz pomóc ludziom wytwarzać więcej przy mniejszym nakładzie pracy, wtedy naprawdę dodajesz im sił, jednocześnie podnosząc własną wartość ekonomiczną- musisz tylko postawić się we właściwej sytuacji.

Bogactwo jest produktem zdolności człowieka do myślenia. Wkład w życie innych czyni nasze życie bogatszym, nie ograniczaj się więc tylko do pomnażania wartości w celu osiągnięcia osobistego zysku. Jak możesz dodać wartości do życia innych ludzi, w domu, w szkole, we własnej parafii, w lokalnej społeczności? Wyobraź sobie, jakie byłoby życie, gdyby wszyscy poszli za Twoim przykładem.

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/jakie-sa-zasady-tworzenia-trwalego-bogactwa

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com