«

»

lut 26

Wilk w owczej skórze czyli czemu wielkie rzeczy przychodzą powoli.

Większość życiorysów nie pokazuje krętej ścieżki, którą wiedzie nas los, ani etykietek, jakie przyklejali nam ludzie po drodze. Wygładzamy swoje CV, zmieniamy nazwy dawnych stanowisk, pomijamy te epizody, których chętnie byśmy sobie oszczędzili.

Pracowałam w wielu miejscach, zanim zrozumiałam, że pragnę czegoś więcej niż praca. Do pracy chodzi się po to, żeby mieć pieniądze na opłacenie rachunków. Praca to miejsce, w którym karane jest pięciominutowe spóźnienie, nawet jeśli zatrzymałeś się, żeby pomóc kierowcy w potrzebie. Praca może być stabilna i bezpieczna, ale równocześnie jest nudna. Robisz to, czego się od ciebie oczekuje, a potem wracasz do domu.

Dzięki pracy zarabiasz na życie. Dzięki karierze możesz je kształtować. Praca oznacza wypłatę. Kariera oznacza wyższą wypłatę. Kariera wymaga wykształcenia, kwalifikacji i gotowości do podejmowania ryzyka. Dlatego postanowiłam znaleźć karierę dla siebie.

Dawniej myślałam, że tylko tacy ludzie jak Matka Teresa mają życiową misję. Ale wszyscy ją mamy. Jak ją odnaleźć? Wsłuchując się w swoje życie.

A co ze wszystkimi ślepymi zaułkami na mojej ścieżce kariery? Nie ma czegoś takiego. W boskiej gospodarce nic się nie marnuje.Bóg pisze równo, chociaż stawia krzywe litery.Bóg pobłogosławił krętą ścieżkę, która doprowadziła mnie prosto do Ciebie.

Te wszystkie zajęcia, które wydawały mi się niedorzeczne i bezmyślne, bardzo mnie wzbogaciły. Tyle, że wtedy tego nie dostrzegałam. Skromna pensja przesłaniała mi bogactwo doświadczeń, jakie zdobywałam.

Zajęcia uważane przez niektórych za niewdzięczne nadały mojemu życiu sens. Mówi się, że życie to coś, co upływa, kiedy Ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość. To samo dotyczy Twojego CV. Jeśli mu na to pozwolisz, zacznie żyć własnym życiem. Niektórzy próbują wytyczyć swoją ścieżkę kariery i zaplanować każdy krok, ale rzeczywistość jest dużo bardziej szczodra. Ślepy  zaułek tak naprawdę prowadzi okrężną drogą na nową trasę, którą nie planowałeś iść.

Każde doświadczenie wzbogaca Twoje życie już teraz albo na przyszłość. Chociaż nie zdawałam sobie z tego sprawy wszystkie wydarzenia, które ledwo znosiłam, przygotowywały mnie do wykonywania pracy, którą kocham. Kiedy dopiero zaczynasz się rozwijać, nie zawsze dostrzegasz, że wzrastasz. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które czują się zagubione w życiu, głowa do góry. Może zagubiony trafisz właśnie tam, gdzie życie i tak miało Cię zawieść.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/kiedy-nie-dostajesz-tego-co-chcesz-dostajesz-cos-lepszego-doswiadczenie

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com