«

»

mar 08

Klucz do sukcesu finansowego?

Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu finansowego jest pomnażanie własnego bogactwa. Jak to osiągnąć? Do reguły, którą przed chwilą napisałam, musisz po prostu dodać jeden element:

Wydawaj mniej niż zarabiasz, różnicę inwestuj, a następnie zyski z tej inwestycji przeznaczaj na kolejną, aby zwielokrotnić swój majątek.

Wielu z nas słyszało o tym, ale zaledwie kilku naprawdę tę zasadę rozumie. Tymczasem pozwala nam ona postawić się w sytuacji, w której pracują na nas własne pieniądze. Większość z nas zaharowuje się na śmierć i wydaje wszystkie zarobki, by utrzymać się na określonym poziomie. Ludzie sukcesu to Ci, którzy odkładają część własnych dochodów i inwestują ją tak długo, dopóki któraś kolejna inwestycja nie podniesie ich majątku do poziomu pozwalającego całkowicie zaspokoić wszystkie potrzeby wynikającego z ich stylu życia. Wtedy nie będą musieli już pracować. Tempo, w jakim osiągniesz niezależność finansową, jest wprost proporcjonalna do ilości pieniędzy reinwestowanych-nie wydawanych!- po otrzymaniu zysków z dotychczasowych inwestycji. W ten sposób „owoce” Twoich pieniędzy będą rosły i rozwijały się do momentu, w którym zapewnią Ci solidne podstawy ekonomiczne.

Możesz w tym miejscu powiedzieć:”To cudowne! Chciałbym zacząć od razu, ale skąd mam wiedzieć, w co inwestować?”

Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi. Musisz najpierw zdecydować, jakie są Twoje cele finansowe. Co chcesz osiągnąć i w jakim czasie? Jaka jest Twoja tolerancja ryzyka? Bez jasnego zrozumienia własnych celów, potrzeb i potencjalnych problemów,odpowiedź na pytanie, w co inwestować, nie jest prosta.

Najważniejszą rzeczą w sprawach finansowych jest prawdziwe zrozumienie wszystkich typów inwestycji wraz z potencjalnym zyskiem oraz ryzykiem, jakie niesie każdy z nich. Odpowiedzialni doradcy inwestycyjni zawsze dbają, by ich klient dobrze zrozumiał stojące przed nim możliwości inwestycji oraz brał je pod uwagę przy opracowaniu własnego Planu Finansowego. Bez jasno sprecyzowanego planu finansowego musisz w końcu ponieść klęskę finansową.

Pamiętaj, że finanse odgrywają bardzo ważną rolę w ilości cierpienia bądź przyjemności, których doświadczasz w życiu. Dlatego właśnie korzystaj z rad tylko najlepszych specjalistów. Jeśli odstąpisz od tej zasady, spotkasz się z wielkim cierpieniem. Jeśli się do niej zastosujesz, osiągniesz poziom bogactwa, który znacznie przekracza Twoje dotychczasowe marzenia.

 

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/klucz-do-sukcesu-finansowego

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com