Klucz do sukcesu

Czy oznacza to, że jeśli na początku drogi prowadzącej Cię do celu napotkasz przeszkody i frustrację, powinieneś iść dalej i zacząć robić coś innego? Oczywiście, nie. Nikt nie osiągnął jeszcze celu tylko dlatego, że go to interesowało. Osiągnięciu celu należy się całkowicie poświęcić. Analizując historie sukcesu wielu ludzi, odkryłam, że wytrwałość przyćmiewa wszystkie inne cechy, włącznie z talentem, i stanowi najcenniejsze narzędzie w tworzeniu i kształtowaniu jakości życia. Większość ludzi rezygnuje, choć znajduje się zaledwie kilka kroków od celu!

Jestem przekonana, że życie nieustannie sprawdza naszą wytrwałość i poświęcenie, a największe życiowe nagrody zarezerwowane są dla tych, którzy kierują się uporem i konsekwencją tak długo, jak długo nie osiągną zamierzonych celów. Takie zdecydowanie może przenosić góry, jeśli tylko jest konsekwentne. Choć może to brzmieć jak wielkie uproszczenie, właśnie determinacja odróżnia tych, którym spełniają się marzenia, od tych, którzy ciągle się cofają.

Zbyt często zdarza się, że ludzie nawet nie podejmują próby osiągnięcia celu z powodu strachu, że im się nie uda. Albo jeszcze gorzej, zaczynają dążyć do celu i zbyt szybko rezygnują. Wielu znajdowało się na dobrej drodze, ale zabrakło im cierpliwości kamieniarza. Zrezygnowali niemal od razu, ponieważ nie uzyskiwali natychmiastowych rezultatów.

Jeśli udało mi się dostrzec jedną cechę wspólną wszystkim mistrzom, wszystkim tym, którzy naprawdę zrealizowali swoje marzenia, to była to właśnie ich nieprawdopodobna wytrwałość.

Każdy z nich w razie konieczności zmieniał taktykę, ale nigdy nie porzucał swojej ostatecznej wizji.

Kiedy zdecydujesz, że coś jest dla Ciebie ważne, poświęcasz temu wiele emocji i nieustannie się na tym skupiając, w końcu jasno zauważasz wszystkie możliwości, które ułatwiają Ci osiągnięcie tego celu.

Pnij się wysoko.- Twoją metą niebo, Twoim celem gwiazda. Postaw pierwszy krok już teraz! Podejmij pierwsze działania, które pomogą Ci zmienić niewidzialne w widzialne, urzeczywistnić Twoje marzenia. Nieustannie zadawaj sobie pytanie: Czego chciałbym od życia, gdybym wiedział, że mogę dostać dosłownie wszystko? Po co bym sięgnął, gdybym wiedział, że na pewno mi się uda?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x