Książka jest pokarmem umysłu.

Powinieneś uczyć się ze swojej przeszłości, a nie żyć w niej. Skupiaj się więc na tym, co dodaje Ci sił. Nie jesteś ograniczony nawet do wykorzystywania własnych doświadczeń i wyobrażeń przy tworzeniu odniesień. Możesz pożyczać sobie odniesienia innych ludzi. Na wczesnym etapie mojego życia postanowiłam skoncentrować się na tych, którym się udało, którzy odnosili sukcesy, wnosili wkład w życie innych i wywierali na nich pozytywny wpływ.Robiłam to, czytając biografie ludzi sukcesu, i dowiadywałam się,  że bez względu na pochodzenie i warunki życiowe osiągali oni w końcu sukces, jeśli tylko wytrwali w poczuciu pewności i nie zaprzestawali swoich działań. Wykorzystywałam ich odniesienia jako moje własne, co pozwalało mi kształtować przekonanie, że naprawdę jestem w stanie kierować własnym przeznaczeniem.

Aby odkryć piękno i siłę tkwiące w kolekcji pielęgnowanych wspomnień i wyobrażanych odniesień odkrywaj bogactwo literatury, legend, poezji i muzyki. Czytaj książki, oglądaj więcej filmów, słuchaj nagrań, uczęszczaj na kursy, rozmawiaj z ludźmi i zdobywaj wciąż nowe opinie i pomysły. Wszystkie odniesienia mają w sobie siłę i nigdy nie wiesz, które z nich odmieni całe Twoje życie.

Siła lektury kryje się w fakcie, że zaczynasz myśleć tak jak autor książki. Zaczynasz myśleć tak jak oni, czuć jak oni i wykorzystywać wyobraźnię w taki sposób, w jaki czyniliby to właśnie oni. Ich odniesienia stają się Twoimi własnymi i zostają one z Tobą jeszcze długo po tym, kiedy przewrócisz ostatnią kartkę ich książek. Taka właśnie jest potęga literatury, teatru, muzyki.

Jedno z najważniejszych i najwspanialszych przekonań mojego życia rozwinęłam w sobie wiele lat temu. Pomogło mi ono cieszyć się życiem i wszystkimi jego doświadczeniami. Uwierzyłam wtedy,że nie ma złych doświadczeń, że cokolwiek mi się w życiu wydarzy, czy są to momenty przykre, czy przyjemne- każde doświadczenie życiowe daje mi coś wartościowego, coś, czego szukam. Choćbym nawet z niego nauczyła się tylko jednej rzeczy,wyciągnęła tylko jeden wniosek, pozwala mi się ono rozwijać.

Warto zrozumieć siłę powtarzania, że za każdym razem uczymy się czegoś nowego, ponieważ za każdym razem jestem inna. Wiedziałam też, że słuchanie ciągle tego samego da mi warunki do korzystania z tego, że praktyka czyni mistrza. Ilekroć powtarzam ten sam kurs albo wracałam do tej samej książki, dokonywałam nowych odkryć, dochodziłam do nowych wniosków albo słyszałam nową myśl, która wpływała na mnie w nowy sposób i pozwalała wytworzyć nowe odniesienia, a co za tym idzie, nowe interpretacje, nowe działania i nowe efekty w moim życiu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x