«

»

lis 30

Najważniejszy krok?

Zanotowanie celu jest pierwszym krokiem na drodze do jego osiągnięcia, a większość ludzi nie robi nawet tego. Samo działanie związane z wyznaczeniem celów i przelaniem ich na papier sprawia, że Twoje cele stają się bliższe rzeczywistości.

Najważniejsze, co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele, to wytwarzanie siły rozpędu natychmiast po ich wyznaczeniu. Najważniejszą regułą w osiąganiu wyznaczonych celów jest to, aby wypisać sobie, co chcesz osiągnąć, a następnie nie opuszczać miejsca, w którym podjąłeś decyzję, dopóki nie rozpoczniesz jakiegoś pozytywnego działania zmierzającego do osiągnięcia celu.

Prawdziwa decyzja to taka, na podstawie której zaczynasz działać natychmiast. Wykorzystaj siłę rozpędu, której nabrałeś wyznaczając sobie cztery najważniejsze cele. Najlepszym sposobem na jej podtrzymywanie jest podjęcie szybkich działań natychmiast po przeczytaniu tego wpisu. Nawet najmniejszy krok- telefon do kogoś, jakieś postanowienie, naszkicowanie wstępnego planu- posunie Cię naprzód. Następnie sporządź listę prostych czynności, które możesz wykonywać dla osiągnięcia swoich zamierzeń w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Te dziesięć dni małych kroków w kierunku wyznaczonego celu wytworzy łańcuch nawyków, które Ci zapewnią długofalowy sukces.

Jeśli postanowiłeś, że najważniejsze w dziedzinie finansów jest dla Ciebie osiągnięcie wyższych zarobków, już teraz zacznij zastanawiać się, jakie kroki musisz podjąć w tym kierunku. Czy masz kogoś znajomego, kto zarabia już takie sumy i mógłby Ci powiedzieć, co należy robić? Czy musisz zacząć bardziej oszczędzać i inwestować zaoszczędzone pieniądze, aby zwiększyć własne dochody? Czy powinieneś otworzyć nową firmę? Jakie środki są Ci do tego potrzebne?

Pamiętaj, że musisz co najmniej raz dziennie doświadczać uczucia, że jesteś coraz bliżej osiągnięcia z czterech najważniejszych celów. Przeglądaj też całą listę celów raz na pół roku, aby sprawdzić, czy wszystkie nadal Cię interesują. Możesz też raz jeszcze zastanowić się nad nimi lub dodać kilka nowych. Jestem przekonana, że wraz z upływem czasu będziesz chciał nie tylko dodawać nowe cele, ale też zrezygnować z niektórych uprzednio wyznaczonych.

Równie ważna dla długofalowego sukcesu jest świadomość, że osiągnięcie celów może okazać się przekleństwem, jeśli przedtem nie wyznaczymy sobie nowych. Kiedy tylko zorientujesz się, że jesteś już blisko celu, powinieneś natychmiast stawiać sobie nowe. Inaczej doświadczysz czegoś, czego każdy z nas powinien unikać: prześcigniesz własne marzenia. Ile razy czytamy o ludziach, którzy osiągają swoje życiowe cele tylko po to, aby sobie powiedzieć: ,,Czy to już wszystko”, kiedy poczują, że nad szczytem nie ma już nic.

Kiedy zbliżamy się do momentu, na który tak długo czekamy, wyznaczmy sobie kilka kuszących celów. Zagwarantuje to nam łagodne przejście od spełnionych zamiarów do nowej inspiracji oraz pozwala po raz kolejny podejmować decyzję o dalszym własnym rozwoju. Bez tej decyzji każdy z nas zrobi, co konieczne, aby odczuwać satysfakcję, ale nigdy nie wyjdzie poza jej granice. Dlatego właśnie tracimy motywację do działania, tracimy potrzebę ciągłego rozwoju i popadamy w stagnację. Często ludzie umierają emocjonalnie i duchowo na długo przed tym, zanim umrze ich ciało.

Sposobem na wyrwanie się z tej pułapki jest zrozumienie faktu, że ostatecznym celem życiowym może być przyczynianie się do dobra innych. Znalezienie sposobu, który pozwoli pomagać innym, wspierać tych, których darzymy ciepłym uczuciem, może stać się inspiracją na całe życie. Na świecie zawsze jest miejsce dla tych, którzy chcą dzielić się swoim czasem, energią, kapitałem, pomysłowością i zaangażowaniem.

Pamiętaj, że kusząca przyszłość jest pożywieniem, które przyczynia się do ciągłego rozwoju Twojej duszy. Każdy z nas potrzebuje poczucia ciągłego doskonalenia się emocjonalnego i duchowego.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/najwazniejszy-krok

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com