Nieważne skąd pochodzisz, ważne dokąd zmierzasz

Ludzie stale to robią. Zapytaj kogoś:”Czym się zajmujesz?”, a usłyszysz to okropne słowo:”tylko”.

„Jestem tylko dozorcą.”

„Jestem tylko sanitariuszem.”

„Jestem tylko kierowcą autobusu.”

„Jestem tylko sekretarką.”

Tylko?

Uwielbiam spotykać ludzi, którzy nie mogą się doczekać, żeby mi powiedzieć, czym się zajmują. Wymyślają dla siebie własne tytuły stanowisk i cieszą się z tego kim są.

Kobieta, która robi klientom manikiur, mówi o sobie: technik stylizacji paznokci. Facet, który naprawia pianina, na wizytówkach mianuje się dyrektorem technologii pianistycznej. Mężczyzna w parku rozrywki, który naprawia karuzelę, uważa się za specjalistę do spraw płynnej jazdy. Dziewczyna, która czyści pływalnię miejską, nadała sobie tytuł menadżera konserwacji pływalni. Pracownik ochrony hotelowej nazywa się dyrektorem ds.przeciwdziałania stratom.

Co oznacza tytuł zawodowy?

Wszystko i nic. To zależy od tego, o jakim tytule mowa, kto Ci go nadał, a przede wszystkim- czy dodaje Ci skrzydeł, czy Cię ogranicza. Zamiast się kulić,żeby nie wyjść poza granice swojego stanowiska, czasem trzeba poszerzyć szufladkę, do której się trafiło, i samemu stworzyć odpowiedni tytuł.

Zasada jest prosta: wykonuj swoje obowiązki, ale wygospodaruj też trochę czasu na zajęcia nadobowiązkowe, które zaprowadzą Cie na stanowisko, o jakim marzysz.

Zbyt wiele szefów szufladkuje pracowników. Niezależnie od tego, do jakiej szufladki trafisz, spróbuj zrobić w niej więcej miejsca dla siebie. A najlepiej wyłam jej ścianki, roztrzaskaj ją o podłogę i zamień na ogromną czystą kartę, którą zapiszesz, czym tylko chcesz.

Nie pytaj nikogo o pozwolenie. Po prostu działaj. W końcu lepiej prosić o przebaczenie niż o zgodę. Każdego ranka przed pracą zdecyduj, kim chcesz być- i bądź właśnie tą osobą. To zależy od Ciebie i od nikogo innego. Sam odpowiadasz za treść swojego CV, sam musisz stawiać sobie ambitne wyzwania i nadać znaczenie temu, co robisz od dziewiątej do piątej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x