«

»

wrz 25

Nigdy nie rezygnuj z codziennego czytania.

Wiele lat temu jeden z moich nauczycieli, nauczył mnie, że lektura dobrego tekstu, przeczytanie słów będących prawdziwą pożywką dla umysłu, codzienne dowiadywanie się czegoś nowego jest ważniejsze niż jedzenie. Przekonał mnie do konieczności czytania co najmniej przez trzydzieści minut dziennie. Zawsze powtarzał: „Zrezygnuj z posiłku, ale nigdy nie rezygnuj z codziennej lektury”. Przekonałam się, że to jedna z najcenniejszych rzeczy w moim życiu.

Kiedy będziesz oczyszczał swój umysł ze starych śmieci, być może zechcesz dodać mu sił, podsuwając wciąż nowe wiadomości. Jest wiele tekstów, które w ciągu tych dziesięciu dni możesz wykorzystać, by dowiedzieć się mnóstwa ważnych i ciekawych rzeczy.

Jeśli ten wpis ma nauczyć Cię czegoś nowego, to jest uświadomienie Ci siły tkwiącej w prawdziwych decyzjach. O tym jak bardzo ważne jest czytanie, to wiesz. Jedynie pragnę Ci przypomnieć, że z książek możesz poznać wiele ważnych strategii, otrzymać bezcenne informacje, które możesz wykorzystać, aby z całą siłą jak najkorzystniej kształtować własne życie. Pytanie, jakie chcę Ci teraz zadać, brzmi:

Czy podjąłeś już decyzję, by całą tę wiedzę wykorzystać? Czy nie jesteś sobie tego winien, czy nie powinieneś do maksimum spożytkować wszystkiego, co oferują Ci książki? To jeden z najważniejszych sposobów na dotrzymanie danego sobie słowa. Postanów więc teraz zrobić to równie szybko, jak szybko chciałbyś osiągnąć jakość życia, o której kiedyś tylko marzyłeś.

Zdaj sobie sprawę z faktu, że wpis ten jest moim osobistym wyzwaniem, które Ci rzucam. Jest wielką okazją i zaproszeniem do tego, byś wymagał od siebie więcej nawet, niż wymagają od Ciebie inni, a następnie zbierał owoce tego postanowienia. Czas, byś praktycznie zastosował wszystko to, czego się dotychczas nauczyłeś. Ale przyszedł też czas, abyś zdecydował, czy chcesz poświęcić się bez reszty wprowadzeniu we własne życie drobnych, ale jakże potężnych zmian. Wiem, że tego właśnie pragniesz . Jeśli potrzebujesz dowodów, że potrafisz to zrobić, jestem przekonana, że znalazłeś je właśnie w tym wpisie. Dowodem jest bowiem fakt, że chcesz podjąć moje wyzwanie.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/nigdy-nie-rezygnuj-z-codziennego-czytania

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com