«

»

lip 15

Osiągniesz to, w co wierzysz.

Według wiary Waszej niech wam się stanie.- Ewangelia według Św. Mateusza 9:29

Możesz się poruszać do przodu lub w tył- albo będziesz dojrzewał, albo umierał. Nie ma innej drogi.

Informacja jest potencjalną siłą a wykorzystana we właściwy sposób w zgodzie z uniwersalnymi zasadami staje się prawdziwą siłą. Jeśli więc informacja jest potencjalnym bogactwem, a informacja wykorzystana we właściwy sposób w wielkim przedsięwzięciu jest bogactwem, eksperci mający wiedzę i mądrze jej używający bogacą się. Jak możesz stać się jednym z nich?

Po pierwsze myśl samodzielnie. Wsłuchaj się w swoje własne myśli i działaj według nich, a nie według wciąż docierających do Ciebie oczekiwań społeczeństwa. Chociaż istotne jest nieustanne zdobywanie informacji i odbieranie sygnałów ze świata zewnętrznego, informacja nie jest niczym innym jak zorganizowanymi danymi. Kiedy wykorzystasz informację, działając mądrze, Twoje życie zacznie się zmieniać. To nie Twoja wiedza zmienia życie- to działanie, które podejmujesz na podstawie posiadanej wiedzy, odróżnia prawdziwego bogacza od wiecznych marzycieli.

Poza książkami, które wzmacniają Twoją wrodzoną inteligencję, w jaki inny sposób pielęgnujesz swój umysł? Czy bierzesz udział w wykładach, seminariach i warsztatach? Co można usłyszeć w Twoim samochodzie: płytę edukacyjną, jazgoczącą rozmowę radiową czy bezmyślną muzykę pop? Wszystko ma swój czas i miejsce. Wszystko wywiera bezpośredni wpływ na Twój osobisty i duchowy rozwój. Nie istnieje prawdziwe dobro albo zło. Wszystko co robisz i każda decyzja, jaką podejmujesz, jest dodaniem lub odjęciem wartości.

Wyłącz telewizor, aby włączyć siebie.

Telewizja marnuje Twój czas i Twoje pieniądze, ale to nie jedyny powód dla którego powinieneś ograniczyć wpływ tej czarnej dziury na Twoje życie. Czy kiedykolwiek ktoś Ci powiedział: „Przestań oglądać telewizję, bo ci mózg zgnije.”? Jeśli tak wiedział co mówi. Oglądanie telewizji zmienia Twoje fale mózgowe- Twoją najcenniejszą własność. Mózg generuje przede wszystkim cztery różne poziomy energii w formie wibracji lub częstotliwości w danej chwili: beta, alfa, theta czy delta. Częstotliwość beta, której właśnie doświadczasz, jest normalną przytomną świadomością. Kiedy rozmawiasz z kimś, absorbujesz informacje, myślisz o pomysłowych odpowiedziach, zadajesz zachęcające pytania- używasz częstotliwości beta. Kiedy relaksujesz swój umysł, produkujesz więcej fal alfa, które pomagają Ci się uspokoić i otworzyć na zmieniające się okoliczności Twojego życia. Stan alfa jest jednak również wibracją, która sprawia, że stajesz się podatny na wpływ innych.

Badania dowiodły, że oglądanie telewizji powoduje, iż Twoje fale mózgowe zwalniają z poziomu beta do alfa. Istnieje fizjologiczny powód, dla którego dążymy do tego stanu. Kiedy nasze mózgi produkują więcej fal alfa, zwiększa się również produkcja endorfin, uszczęśliwiających nas narkotyków, będących naturalnymi opiatami organizmu. Stajemy się jak szczury, przyciskające dźwignię, żeby dostać więcej opium. Oglądamy coraz więcej telewizji, ponieważ wprowadza nas ona w trans. Narkotyk na prąd.

Telewizja nie tylko Cię relaksuje. Istnieją dowody, że hamuje Twoją zdolność uczenia się. jeśli więc wmawiasz sobie, że Twój nawyk oglądania telewizji jest w porządku, ponieważ oglądasz programy edukacyjne, tylko się oszukujesz.

Osiągniesz to, w co wierzysz- oto kluczowy czynnik napędzający Twoje rezultaty: brak zaspokojenia w kwestiach finansowych, spokój umysłu, związków i całą resztę. To skumulowany efekt Twojego obecnego ogólnego systemu wierzeń, który jest dokładnie tym, na co wygląda- ogółem wszystkiego w co wierzysz. Twoich nawyków, doświadczeń, wartości i założeń. Większość ludzi stara się zmienić swoje wyniki przez zajmowanie się skutkami, wymyślając nowe rozwiązania z nadzieją, że coś zmienią. Jeśli chcesz zmienić wyniki, musisz zająć się przyczyną. Musisz zmienić to, w co wierzysz.

Wszystko dookoła Ciebie jest wyświetlane na ekranie Twojego życia, a Twój umysł jest projektorem. Zmień taśmę (Twój ogólny system wierzeń), a zmienisz swoje wyniki.

Jednym z powodów, dla których tak ciężko jest zmienić to, w co wierzymy, jest niemożność zrozumienia, dlaczego w to wierzymy. Czemu wierzymy w to, w co wierzymy?

Z jednej strony, nasze podświadome zaprogramowanie i przesadne dostosowanie do otaczającej nas kultury odciągają wielu z nas od tworzenia poczucia własnej niezależności, naszej wyjątkowej tożsamości. Tylko nieliczne jednostki zaczynają autentycznie funkcjonować poprzez bardziej świadome życie.Jeśli chcemy zmienić nasz ogólny system wierzeń, musimy przenieść nasze podświadome wierzenia do świadomości, sprawdzić, czy są prawdziwe i przydatne, uzdrowić je, zmienić lub się ich pozbyć.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/osiagniesz-to-w-co-wierzysz

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com