«

»

maj 31

Prawdziwa wartość człowieka jest w jego wnętrzu

Większość z nas nie będzie sławna, za to niektórzy ludzie na naszej drodze pozostaną niezapomniani. Zostawiają po sobie niezatarty ślad.Ci ludzie to nauczyciele.

Niestety dziś zamiast uczyć sprawdza się wiedzę. O wartości nauczyciela nie decyduje już wpływ, jaki wywiera na życie ucznia, tylko ocena, jaką dziecko uzyska na teście. A wartość ucznia zbyt często zostaje zredukowana do liczby punktów na testach umiejętności, oceny z egzaminu końcowego, średniej ocen czy wyniku egzaminów wstępnych na studia.

Czasem tracimy z oczu to, co naprawdę ważne, kiedy skupiamy się na wymiernych oznakach sukcesu. Dziś nie uczymy już dzieci. Uczymy zdawania testów, uczymy do egzaminów.

Sposób, w jaki oceniamy wartość nauczycieli, dokładnie odzwierciedla piękny cytat : „Nie wszystko co się liczy jest policzalne, i nie wszystko, co jest policzalne, naprawdę się liczy”.

Na pewno odnosi się do nauczycieli. Ale to samo można powiedzieć o nas wszystkich. Pracodawcy stosują wiele metod, żeby obliczyć, zmierzyć albo skalkulować naszą wartość, ale nie pozwalają one docenić tego, co naprawdę się liczy.

Jesteśmy postrzegani przez pryzmat ocen okresowych, analiz, wydajności produkcji, wyników sprzedaży, liczby obsłużonych klientów albo kliknięć na stronie internetowej. Nie zawsze to szef próbuje wyrazić naszą wartość liczbowo.

Czasem sami się tak traktujemy. Nieustannie szukamy miary własnej wartości gdzieś poza sobą i nigdy nie spełniamy własnych oczekiwań. Obsesyjnie sprawdzamy, ilu mamy przyjaciół obserwujących na Facebooku i Twiterze. Prawda jest taka, że nie da się zmierzyć, ile miłości wkładamy w swoją pracę, ani jak bardzo cenią nas inni.Najbardziej liczy się nie nasza praca, tylko to, ile wkładamy w nią serca.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/prawdziwa-wartosc-czlowieka-jest-w-jego-wnetrzu

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com