Sekret do bogactwa?

Kiedy dysponujesz już skuteczną strategią zgromadzenia bogactwa przez bardzo wysokie zarobki, jak masz je utrzymać? Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie uda Ci się tego osiągnąć po prostu poprzez dalsze zarabianie pieniędzy. Któż z nas nie słyszał historii o sławnych ludziach, którzy najpierw zrobili fortunę, a później stracili ją z dnia na dzień? O sportowcach, którzy dzięki własnemu talentowi zdobyli majątek tylko po to, by rozpocząć hulaszcze życie, które pozbawiło ich pieniędzy, zanim jeszcze mogli dokładnie zrozumieć, że je zarobili? O tych, którzy zaczęli żyć ponad stan i nawet wtedy, gdy ich dochody się zmniejszały, nadal kierowali się wymaganiami, którym nie potrafili już sprostać?
Jest tylko jeden sposób, który pozwoli Ci utrzymać bogactwo: Wydawaj mniej niż zarabiasz, a różnicę inwestuj.
Nie jest to może najbardziej atrakcyjna zasada, ale bez wątpienia stanowi jedyny sposób na zabezpieczenie własnego bogactwa na czas dłuższy.
Jedynym możliwym sposobem zbudowania trwałego bogactwa jest przeznaczenie określonego procentu własnych dochodów na inwestycje, które przyniosą dochody w przyszłości.
Wszyscy chyba to wiedzą. Jednak bardzo niewielu z nas to robi i czyżby zbieg okoliczności?-Bardzo niewielu z nas posiadło bogactwo! Najlepszym sposobem na utrzymanie własnego bogactwa jest odcięcie dziesięciu procent swoich dochodów i zainwestowanie ich natychmiast po uzyskaniu, zanim jeszcze weźmiesz te pieniądze do ręki.
Aby zachować bogactwo, musisz również kontrolować własne wydatki. Jednak nie pracuj nad własnym budżetem. Pracuj nad planem wydatków! Dlaczego? Ponieważ jeśli Twój budżet jest zrobiony dobrze, jest on w rzeczywistości planem wydatków. Jest to dla Ciebie okazja do zastanowienia się, na co chcesz wydać pieniądze, aby uniknąć sytuacji zaskoczenia w przyszłości. Zbyt często podejmujemy decyzję pod presją chwili i zbyt często takich decyzji później żałujemy.

Zobacz wpis

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x