«

»

kwi 20

Siedemnaście różnic w myśleniu i działaniu między ludźmi bogatymi a biednymi i z klasy średniej


Przypomnijmy sobie o tym, że myśli prowadzą do uczuć, uczucia do działań, a działania do wyników. wszystko zaczyna się od myśli wytwarzanych przez umysł. Czy to nie zadziwiające, że stanowi on podstawę naszego życia, a mimo to większość z nas nie wie, jak funkcjonuje ten potężny aparat. A zatem powtórzmy to jeszcze raz, jak działa umysł. Metaforycznie umysł jest jak wielka szafa na dokumenty. Wszystkie informacje wprowadzane do środka są etykietowane i umieszczane w odpowiednich segregatorach, żeby je było łatwo wydobyć i żeby mogły Ci pomóc przetrwać.

W każdej sytuacji sięgasz do zasobów informacji zgromadzonych w swoim umyśle, żeby zdecydować jak zareagować. Na przykład, rozważasz jakąś finansową okazję. Automatycznie sięgasz do segregatora o nazwie „pieniądze” i na podstawie jego zawartości decydujesz co robić. Dokonujesz, jak sądzisz własnego wyboru. Jednak problem w tym, że Twój słuszny wybór wcale nie musi prowadzić do sukcesu.

Jeśli w swoim archiwum umysłu przechowujesz myśli, które nie przyczyniają się do Twojego sukcesu finansowego,są to jedyne opcje, jakie masz do wyboru. Odbierasz je jako naturalne i automatyczne, lecz będą Cię prowadzić do finansowej porażki. A jeżeli w archiwum umysłu przechowujesz myśli, które wspierają Twój sukces finansowy, będziesz naturalnie i automatycznie podejmował decyzję, które doprowadzą Cię do sukcesu. Sukces będzie efektem Twojego zwykłego sposobu myślenia. A jeśli chodzi o pieniądze, to czy to nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł po prostu myśleć tak, jak myślą bogaci?

Pierwszym krokiem do zmiany jest świadomość, a to oznacza, że abyś mógł myśleć tak, jak ludzie bogaci, musisz najpierw wiedzieć, jak oni myślą.

Ludzie bogaci myślą zupełnie inaczej niż ludzie biedni i z klasy średniej. Myślą inaczej o pieniądzach i bogactwie, o samych sobie, o innych ludziach i o każdym aspekcie życia.

Pamiętaj, że możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże Ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który Cię od szczęścia i sukcesu oddala.

Chciałabym, żeby moje przesłanie było jak najbardziej czytelne, więc będę podkreślać różnice między bogatymi a biednymi jak tylko się da. Gdy piszę o ludziach bogatych , biednych i z klasy średniej, odnoszę się do ich mentalności – do tego, jak różnie myślą i działają, a nie do konkretnej ilości pieniędzy jaką posiadają.

Natomiast ludzi z klasy średniej zwykle cechuje mentalność, która jest mieszanką myślenia bogatych i biednych. Musisz zdać sobie sprawę z tego, w którym miejscu tej skali się znajdujesz i żebyś myślał bardziej jak bogaty jak chcesz dojść do większych pieniędzy.

Pamiętaj, że działania wynikają z uczuć a uczucia z myśli. Każde działanie, które wspiera Twoje bogactwo, jest poprzedzone myśleniem, które wspiera Twoje bogactwo.

Twój sposób postępowania doprowadził Cię dokładnie do tego co masz teraz. Jeśli chcesz to utrzymać, postępuj tak dalej. Jeśli jednak nie jesteś bogaty, może nadszedł czas, żebyś zaczął postępować w inny sposób, zwłaszcza taki, który zaleca ktoś, kto jest bogaty  i wprowadził tysiące ludzi na drogę do bogactwa.

A  oto 17 różnic w myśleniu i działaniu między ludźmi bogatymi a biednymi i z klasy średniej

1. Bogaci myślą: ” Tworzę swoje życie.” – Biedni myślą: „Życie mi się przydarza.”

2. Bogaci grają o pieniądze tak, żeby wygrać. – Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.

3. Bogaci są zdeterminowani, żeby być bogaci. – Biedni chcą być bogaci.

4.Bogaci myślą na dużą skalę. – Biedni myślą na małą skalę.

5.Bogaci koncentrują się na szansach. – Biedni koncentrują się na przeszkodach.

6.Bogaci podziwiają innych bogatych. – Biedni nie cierpią bogatych.

7.Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. – Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.

8.Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość .- Biedni myślą negatywnie o promocji i sprzedaży.

9. Bogaci są więksi od swoich problemów. – Biednych przerastają problemy.

10. Bogaci nie mają problemów z przyjmowaniem. – Biedni mają problemy z przyjmowaniem.

11. Bogaci wolą wynagrodzenie za wyniki pracy. – Biedni wolą wynagrodzenie za czas pracy.

12. Bogaci myślą : ” I to, i to.” – Biedni myślą : ” Albo to, albo to.”

13. Bogaci koncentrują się na majątku netto. – Biedni koncentrują się na dochodzie z pracy.

14.Bogaci dobrze zarządzają pieniędzmi. – Biedni źle zarządzają swoimi pieniędzy.

15.Bogaci dbają o to, żeby pieniądze ciężko na nich pracowały. -Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.

16.Bogaci działają pomimo lęku. – Biednych powstrzymuje lęk.

17.Bogaci ciągle uczą się i rozwijają. – Biedni uważają, że już wszystko wiedzą.

Drogi Czytelniku poznałeś już siedemnaście ” Myśli o bogactwie” wyrażających siedemnaście różnic między tym, jak myślą ludzie bogaci, a o tym, jak myślą ludzie biedni i z klasy średniej. Zachęcam Cię , żebyś nauczył się tych myśli na pamięć. To zakorzeni te zasady w Twoim umyśle. W końcu zaczniesz zupełnie inaczej  patrzeć na życie , a  zwłaszcza na pieniądze. Będziesz dokonywał innych wyborów i będziesz miał inne wyniki

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/siedemnascie-roznic-w-mysleniu-i-dzialaniu-miedzy-ludzmi-bogatymi-a-biednymi-i-z-klasy-sredniej

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com