«

»

gru 29

Technika wizualizacji

Technika wizualizacji wywiera niewątpliwy wpływ na podświadomość. Wyobrażając sobie marzenia w postaci skutku lub poszukiwanej odpowiedzi, możesz zupełnie wyraźnie zobaczyć wszystko, czego pragniesz. Korzystanie z tej techniki wymaga bardzo jasnego sformułowania konkretnej idei, dokładnego jej sprecyzowania. Możesz mieć kłopoty z wyobrażeniem sobie sposobów prowadzących do celu, ale się tym nie zrażaj, gdyż podświadomość sama zdecyduje o najlepszych środkach pomocnych w realizacji Twoich projektów.

Przedmiot wizualizacji stanie się któregoś dnia rzeczywistością, pod warunkiem jednak, że będziesz miał przed oczami stale ten sam obraz, bez żadnych modyfikacji.Lekkoatleta, który wyobraża sobie wyścig doskonały, odtwarza go w myślach metr po metrze, aż wreszcie przenosi go do rzeczywistości. W ten sam sposób, nadal dzięki wizualizacji, możesz skorygować błędy i poprawić swoje osiągnięcia.

Weź przykład z lekkoatlety. Jeśli masz przemawiać publicznie, jeżeli czeka Cię trudne spotkanie albo masz przed sobą jakieś ważne zdarzenie, wyobraź sobie odpowiedni bieg wypadków. Zobacz oczyma wyobraźni, jak z werwą podejmujesz wyzwanie i jak swobodnie sobie z nim radzisz. Jeżeli nie potrafisz sobie przedstawić całego przebiegu zdarzeń, zobacz przynajmniej rezultat końcowy, wyobraź sobie, jaki będziesz szczęśliwy, zadowolony, usatysfakcjonowany.

Masz rozmawiać z potencjalnym pracodawcą? Zobacz go przed sobą, wyobraź sobie, jak podajecie sobie ręce, usłysz, że Cię zatrudnia. Przed Tobą leży umowa o pracę, wysokość wynagrodzenia, podobnie jak inne warunki zatrudnienia ustalono zgodnie z Twoim życzeniem. Najważniejsze, żebyś to wszystko wyobrażał sobie dokładnie, szczegółowo i często. Podświadomość będzie wiedziała, co zrobić, byś otrzymał to, co świadomie narzuciłeś swojemu umysłowi. Im klarowniejszy, im bardziej wyrazisty będzie ten obraz, tym więcej środków na przeniesienie go w rzeczywistość zyska Twoja podświadomość.

Stosując technikę wizualizacji, musisz zachowywać się, myśleć i czuć tak, jakbyś rzeczywiście stanowił nieodłączny element malowanego w myślach obrazu. Jakbyś był integralną częścią scenariusza realizacji marzeń, których spełnienie już stało się faktem. Wyobrażenia powinny być jak najbardziej realistyczne, by podświadomość jako właśnie takie przeniosła je w Twoje życie. Jeżeli mimo wszelkich wysiłków oraz skupienia będziesz miał kłopoty z wizualizacją najgorętszych pragnień, poproś swoją podświadomość o pomoc, modląc się w następujący sposób: Potrafię bez trudu wyobrazić sobie ze szczegółami spełnienie wszystkich swoich pragnień. Gdy tylko zechcę, wystarczy że zamknę oczy, a przybierają one konkretną formę. Widzę je jasno, czuję się tak, jakby już się ziściły, i wiem, że moja podświadomość sprawi, by w życiu zaistniały w takiej samej formie, jak je sobie odmalowałem.

Postaraj się wyobrazić sobie to, co pragniesz uzyskać, zobacz wyraźnie wszelkie swoje działania prowadzące do osiągnięcia celu. Jeżeli połączysz, choćby częściowo, technikę wizualizacji z modlitwą naukową, Twoja podświadomość zyska wszystko, co jej niezbędne, by Twoje marzenia stały się rzeczywistością.

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/technika-wizualizacji

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com