Uważaj, czego życzysz innym

Cokolwiek innym ofiarujesz, odbierzesz zwielokrotnione. Uważaj, jak traktujesz swoje otoczenie, ponieważ sam będziesz tak właśnie traktowany. Co za tym idzie, to co mówisz o innych ludziach, obojętne - za ich plecami czy też prosto w twarz- mówisz sobie samemu.

Gdy mówisz o kimś źle, Twoja podświadomość absorbuje negatywne nastawienie i wyraża je w życiu. Jeśli pragniesz doskonałych i szczęśliwych relacji z otoczeniem, musisz powstrzymać się od przykrej krytyki, ponieważ w przeciwnym razie dochodzisz do konkluzji, które dla podświadomości przekładają się na sugestie.

Twoje myśli są narzędziem tworzenia, wszystko co świadomie przywołasz w umyśle, znajduje odbicie w rzeczywistości, w Twojej rzeczywistości. Toteż gdy zachowujesz się wobec innych ludzi właściwie i szczerze, przede wszystkim sam odniesiesz korzyści.

Przykre słowa kierowane pod adresem innych, negatywne oceny formułowane na ich temat są niczym innym, jak przełożonymi na słowa Twoimi własnymi niedomaganiami i bolączkami. Różne Twoje czyny względem innych, wszystkie słowa o nich traktujące, prędzej czy później do Ciebie wrócą: dobre i złe, i miłe i niemiłe, pozytywne i negatywne.

Postanów sobie, że od dzisiaj będziesz o innych ludziach myślał z miłością, życzliwie i twórczo. Dzięki temu przyciągniesz do siebie miłość i dobro.

A jeśli ktoś chce Ci zaszkodzić? Jeśli osoby cyniczne, złośliwe, zgorzkniałe chcą przyciągnąć Twoją uwagę i skrzywdzić Cię, najczęściej bez przyczyny? Spróbuj im współczuć, życzyć im odwiany losu na lepsze. W przeciwnym razie, będą one zakłócały twoje szczęście i wyzwolą negatywne myśli. Nie dawaj im satysfakcji - nie pozwól zatriumfować, przejmując ich zachowanie - gniew i wściekłość. Musisz stanowczo odciąć się od takiej negatywnej postawy, bo inaczej utracisz harmonię w życiu. Staraj się raczej wyrobić w sobie pozytywne nastawienie.

Próbuj naprawdę szczerze zrozumieć takie osoby, a jeśli Ci się to nie uda, unikaj ich albo je ignoruj, lecz stale życz im wszystkiego najlepszego. Módl się, by odnalazły swoja drogę. To najlepsze wyjście. Podświadomość odpłaci Ci dobrem stokrotnie większym.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x