W co wierzysz?

Czy potrafisz modlić się skutecznie? Czy kiedykolwiek modlitwa była częścią Twojego codziennego życia? Modlimy się, gdy grozi nam niebezpieczeństwo, gdy mamy kłopoty, w chorobie, a także w obliczu śmierci.

Wystarczy posłuchać wiadomości w telewizji. Dowiemy się, że ludzie łączą się w modlitwie o zdrowie dziecka dotkniętego chorobą rzekomo nieuleczalną, o pokój miedzy narodami czy o ocalenie górników uwięzionych w zalanej kopalni. Uratowani górnicy opowiadali później, że modlili się, czekając na ratunek.

Modlitwa z całą pewnością jest obecna w czasach próby. Ale dlaczego nie korzystamy z niej na co dzień, dlaczego nie uczynimy z niej stale obecnego dobroczynnego elementu naszego życia, dlaczego czekamy z nią, aż pojawią się kłopoty i nieszczęścia? Świadectwem skuteczności modlitwy bywają dramatyczne opowieści, jakie czytamy w prasie, ale są przecież modlitwy odmawiane w domowym zaciszu, przez dzieci przed snem, przez rodziny przy codziennym posiłku, przez człowieka, który z pełnym wiary oddaniem zwraca się do Boga.

W przeciwieństwie do tego, co sądzi wielu ludzi, skuteczność modlitwy nie zależy od jej adresata. Modlitwa zostaje wysłuchana niezależnie od jej treści, wtedy gdy podświadomość modlącego się reaguje na jego myśli i wyobrażenia. To prawo wiary działa we wszystkich religiach świata i sprawia, że są one psychologiczne i prawdziwe.

Wysłuchiwane bywają modlitwy ludzi wszelkich wyznań: buddystów, chrześcijan, muzułmanów i żydów, chociaż ich religie tak bardzo się różnią. Jak to możliwe? Nie dzieje się tak z powodu ich szczególnych wierzeń, religii, rytuałów, ceremonii, liturgii, recytacji, ofiar czy modlitw, lecz wyłącznie dlatego, że głęboko wierzą oni w urzeczywistnienie tego, o co proszą.

Prawa życia i prawa wiary są takie same. Wiarę można krótko zdefiniować jako myśl. Stan ciała, ducha oraz koleje losu danej osoby są takie same, jak jej sposób myślenia i odczuwania oraz wiara. Modlitwa wysłuchana to bowiem nic innego, jak spełnienie pragnień Twego serca.

Wielkie i wieczne rządzące życiem prawdy i zasady są starsze niż wszystkie religie. Dysponując magiczną mocą przemiany, uleczysz wszystkie rany na ciele i na duchu, pocieszysz udręczoną lekiem duszę, zrzucisz krępujące Cię więzy ubóstwa, uwolnisz się od nędzy, niepowodzeń, nieszczęść, niedosytu i rozczarowań.

Aby to osiągnąć, musisz się utożsamić umysłowo i emocjonalnie z dobrem, jakie chcesz urzeczywistnić, a twórcze moce podświadomości stosownie na to zareagują. Zacznij już dziś, od zaraz. Pozwól, by w twoim życiu zdarzały się cuda! Nie zaprzestawaj starań, podążaj naprzód, aż wzejdzie dzień i rozproszy wszelkie cienie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x