Wykorzystuj kontrasty dla nadania swemu życiu nowej perspektywy

Choć niektóre odniesienia uszlachetniają Cię i dają lepsze wizje, są też i takie, które pokazują Ci te strony życia, których nigdy nie chciałbyś doświadczać. Są to odniesienia, jakie możesz wykorzystać, by utrzymywać swoje życie w równowadze. Dają Ci one nowe możliwości porównań. Bez względu na to, jak źle jest Ci w danym momencie, warto pamiętać, że komuś w tej właśnie chwili jest jeszcze gorzej.

Nagle kłopoty ze współmałżonkiem, postępami dzieci w szkole, utratą firmy albo nieudaną próbą osiągnięcia celu nabierają innego wymiaru.


Nowych odniesień możemy też używać do motywowania samych siebie, kiedy zaczynamy odczuwać zbytnie z siebie zadowolenie. Choć prawdą jest, że bez względu na to, jak zła wydaje Ci się własna sytuacja, ktoś przeżywa o wiele gorsze problemy, prawdą jest również to, że nawet jeśli Twoje położenie wydaje Ci najlepsze z możliwych, inny znajduje się w lepszej od Ciebie sytuacji. Dokładnie w chwili, kiedy przyjdzie Ci do głowy, że Twoje umiejętności osiągnęły swój najwyższy poziom, dowiadujesz się o istnieniu kogoś, kto sięgnął w tej dziedzinie jeszcze wyżej. I to właśnie jest jedna z najpiękniejszych stron życia. pozwala nam ona ciągle się rozwijać, ciągle dorastać.


Siła wynikająca z gromadzenia odniesień pozwalających nam wymagać od siebie coraz więcej jest olbrzymia. Może to być lektura przemyśleń jakiegoś wielkiego przywódcy duchowego, który mimo ciągłych przeciwności i przykrości ze strony innych ludzi nadal daje im swoją miłość. Może to też być obserwowanie tych, którzy osiągnęli sukces finansowy po to, aby się przekonać, że jest on możliwy.Czy to możliwe, by dni, które wydają się najgorsze w naszym życiu, mogły w rzeczywistości dawać nam wielką siłę, jeśli tylko postanowimy, że mogą nas czegoś nauczyć? Pomyśl przez chwilę o którymś z najgorszych życiowych doświadczeń, jakie przyszło Ci przeżyć. Kiedy patrzysz na tamte chwile dzisiaj, czy potrafisz dostrzec, w jaki sposób pozytywnie wpłynęły one na Twoje późniejsze życie? Może ucierpiałeś z powodu pożaru, może Cię obrabowano, a może miałeś wypadek samochodowy, ale z doświadczenia tego wyciągnąłeś jakieś wnioski, zyskałeś coś, co pozwoliło Ci rozwinąć się, znacznie zwiększyło Twoją zdolność czynienia dobra innym.


A może te „okropne” doświadczenia po prostu zmieniły kierunek Twojego życia, skłoniły Cię do podjęcia nowych decyzji, do zmiany własnego przeznaczenia. Być może Twoje najgorsze dni były w rzeczywistości najlepszymi.

Być może w tej chwili gwałtownie zaprotestujesz, że niektóre rzeczy w Twojej przeszłości nie miały żadnego celu. Nigdy się z nimi nie pogodzisz. Zawsze będą sprawiały Ci ból. Masz rację. Tak długo, jak długo chowasz w sobie przekonanie, że zostałeś wykorzystany, że straciłeś coś bezpowrotnie i nigdy już tego nie odzyskasz, będziesz odczuwał wielkie cierpienie. Ale pamiętaj, że strategia jest wyobrażeniem. We wszechświecie nic nigdy nie znika. Po prostu zmienia formę. Jeśli więc jest coś, co Cię wciąż rani, przyczyną są znaczenia, jakie z tą rzeczą powiązałeś. Może po prostu musisz znaleźć w sobie odwagę, by powiedzieć: „Chociaż nie wiem, dlaczego tak się stało, chcę wierzyć, że pewnego dnia, kiedy nadejdzie właściwy czas, zrozumiem”.

Ograniczone odniesienia tworzą ograniczone życie. Jeśli chcesz się w życiu rozwijać, musisz rozwijać swoje odniesienia, wciąż szukając nowych pomysłów i doświadczeń, które nie stałyby się częścią Twojego życia, gdybyś po nie świadomie nie sięgał. Pamiętaj, że dobre pomysły bardzo rzadko przychodzą same. Musisz po nie sięgać. Dodających sił doświadczeń i myśli należy aktywnie szukać.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x