«

»

lis 22

Wyzwolenie się z okowów przywiązania

Ostatnią ważną rzeczą, której warto się wyzbyć, są więzi. Rozejrzyj się- w Twoim otoczeniu znajduje się na pewno mnóstwo rzeczy, do których jesteś przywiązany- obrazy na ścianach, biżuteria na szyi i dłoniach, meble w pokoju, samochód na podjeździe i inne rzeczy napawają Cię dumą. Ceną posiadania jest jednak przywiązanie, przy czym bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę”gromadzenia”. Na swój subtelny sposób wysyłasz określony typ energii, który informuje o wiecznej potrzebie, a im więcej masz, tym więcej potrzebujesz.

Nie znaczy to, że nigdy nie powinniśmy pragnąć dóbr materialnych, musimy jednak zdawać sobie sprawę z naszego przywiązania do nich. Chodzi mi o myśli typu: Jest mi to niezbędne do szczęścia, Potrzebuję tego samochodu i tej biżuterii, Potrzebuję tych wszystkich rzeczy, aby czuć zadowolenie. Jest to bardzo niebezpieczne z dwóch powodów.

Po pierwsze, myśli te umacniają nas w wierze, że dzięki dobrom materialnym stajemy się szczęśliwsi. Niestety za każdym razem, kiedy myślimy, że coś materialnego przyniesie nam radość, oddajemy część własnej mocy wywoływania radości. Ustalamy sobie także cel, do którego dążymy- a który zbliża nas niebezpiecznie do energii desperacji. Ponieważ wciąż chcemy więcej, zaczynamy coraz bardziej męczyć się swym nieskończonym pragnieniem. 

Wiara w to, że dobra materialne przynoszą szczęście, stawia nas w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Co się stanie, jeśli stracimy wszystko, co mamy? Ta możliwość sprawia, że nieświadomie się zamartwiamy i żyjemy w strachu, który wciąż każe nam szukać jakiejś otuchy.

Aby wyzwolić się od uczucia przywiązania, rozejrzyj się wokół siebie. Popatrz na wszystkie dobra materialne w Twoim otoczeniu, weź głęboki oddech i powiedz na głos: lubię to, co mam, ale nie jest mi to potrzebne do szczęścia. Spójrz na swoją biżuterię, meble, samochód, a nawet dom – i powtórz to zdanie z myślą o każdym z nich z osobna. Z początku może się to wydawać przerażające, jednak ostatecznie okaże się bardzo wyzwalające. Z czasem przyniesie Ci to spokój, który będzie o wiele cenniejszy  niż to co posiadasz. Uświadomisz sobie, że szczęście to pochodna spokoju umysłu, nie zaś stanu posiadania.       

Permalink do tego artykułu: http://justynaolowniuk.pl/wyzwolenie-sie-z-okowow-przywiazania

Dodaj komentarz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com