Wyzwolenie zachowawcze

W procesie tworzenia pozytywnej energii i produktywnej świadomości ważne jest także wyzwolenie się od niezdrowych i niszczących zachowań, takich jak brak umiaru lub uzależnienia. Umiaru można nie zachowywać w bardzo różnorakim sensie: nadużywać alkoholu, narkotyków, papierosów, jedzenia, telewizji, ćwiczeń, plotek, seksu, pracy, związków, kłótni. Robimy to, ponieważ daje nam złudzenie ucieczki. Kiedy już wypijemy to piwo, zjemy za dużo, zażyjemy narkotyk, nasze emocje zostają otępione, a my czujemy się lepiej- przynajmniej przez chwilę. Kiedy oglądamy telewizję, wyłączamy się, gdy sięgamy po chipsy lub ciastka, wierzymy, że zasłużyliśmy na to po ciężkim dniu.

Także manipulacja, fałsz i brak szacunku mogą stać się nawykami, ponieważ sprawiają, że przez określoną chwilę czujemy się lepiej- jest to jednak złudzenie. Tego typu zachowanie ostatecznie sprawi, że poczujemy się jedynie gorzej, co może z czasem przeistoczyć się w nawet jeszcze bardziej toksyczne nawyki.

Jeżeli zachowujesz się w taki sposób, zastanów się, od czego uciekasz. Jaki ból starasz się w sobie zagłuszyć? Na swym najgłębszym poziomie jest to pustka, która rodzi się z braku pamięci własnej tożsamości- wyższej, wspanialszej tożsamości, łącznika z Boską Istotą i Twoją wrodzoną wartością. Czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy też nie, ta na pierwszy rzut oka stracona więź jest prawdziwym źródłem Twego niepokoju.

Blask Twojej boskiej tożsamości towarzyszy Ci jednak bez ustanku, a moc której szukasz na zewnątrz, kryje się wewnątrz Ciebie. Nieważne, co ktoś mógł Ci powiedzieć, Twoja wartość jest lśniącą wibracją, na zawsze połączoną z esencją Twej istoty, Twojej najgłębszej komórki. Jakiekolwiek smutne doświadczenie lub bolesne traktowanie mogło skłonić Cię do ucieczki w te niezdrowe wzorce, czas już z tym skończyć. Dzięki temu wyrazisz nareszcie swe uczucia, wyrzucisz z siebie negatywne myśli i zrobisz miejsce na nowe, zdrowe i prawdziwe.

Czas już zapełnić pustkę światłem swej własnej świętej tożsamości. Oto jedyny azyl, jakiego możesz potrzebować- oraz realna odpowiedź na wszystko, czego szukasz. Eskapizm, brak umiaru i uzależnienia tworzą jedynie jeszcze większą pustkę, oddalają Cię od prawdziwego źródła radości i siły. Co więcej, niszczą one Twą energię wibracjami potrzeby, strachu oraz braku kontroli, wpędzają Cię coraz głębiej w rozpacz, a także przyciągają jeszcze bardziej negatywne rezultaty.

Nie krytykuj się za popadanie w stare, niezdrowe nałogi. W ten sposób dolewasz jedynie oliwy do ognia negatywnej energii, co w rezultacie jeszcze zwiększa potrzebę ucieczki. Jeżeli wyzbywasz się wszystkiego innego, pozbądź się krytyki za ewentualne niepowodzenie.

Nauka wyzwalania to proces trwający całe życie. Każdego dnia musisz starać się z pełną determinacją odciąć się od przeszłości i odrzucić zmartwienia. Oczyścić to drogę dla nowych, zdrowych wyborów, które wypełnią Twoje życie radością. Kiedy odrzucisz już myśli, emocje i zachowania, które dotąd Cię wstrzymywały, otworzysz się na nowy świat energii życiowej, a Twoja wibracja stanie się piękna i niepowtarzalna dla całego świata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x