Czerpanie radości z własnego bogactwa

Wielu ludziom udaje się przejść przez etapy po kolei. Odkrywają oni, jak gromadzić bogactwo poprzez dodawanie wartości, jak utrzymać je dzięki wydawaniu mniej, niż zarobili. Stają się mistrzami w sztuce inwestycji i wiedzą, jak bronić własnych aktywów. Mimo to jednak wciąż nie są szczęśliwi. Odczuwają pustkę. Nie zrozumieli bowiem jeszcze, że pieniądze nie są celem, tylko środkiem.
Każdy z nas musi więc znaleźć sposoby, które pozwolą mu dzielić się własnym bogactwem z tymi, na których nam zależy. Inaczej pieniądze nie będą miały żadnej wartości. Kiedy odkryjesz sposoby na dzielenie się własnym bogactwem proporcjonalnie do jego wielkości, zyskasz jedną z największych życiowych radości. Większość ludzi czeka z uwolnieniem własnej radości do momentu, w którym uda im się zgromadzić określoną sumę pieniędzy. To wspaniały sposób, aby nauczyć własny umysł, by łączył cierpienie ze zdobywaniem bogactwa. Ty powinieneś nagradzać się emocjonalnie od samego początku.
Od czasu do czasu musisz sprawiać sobie finansową niespodziankę, aby twój umysł wiedział, że zarabianie pieniędzy jest czymś przyjemnym, że przynosi nagrody. Pamiętaj też o wielkiej sile i wielkiej wartości dzielenia się z potrzebującymi. Zapewniam Cię, że mój świat finansowy zaczął się całkowicie zmieniać, kiedy dałam komuś potrzebującemu trochę więcej niż kilka złotych, choć naprawdę nie zbywały mi one wtedy. Poczułam się tego dnia wspaniale, że już samo to uczucie potrafiło znacznie zwiększyć skuteczność mojego działania oraz możliwości zarabiania pieniędzy.
Postanów sobie, że pewną część własnych zarobków wydasz na ludzi potrzebujących w taki sposób, który sprawi Ci radość. Piękno dzielenia się z innymi polega również na tym, że oddając część własnego majątku, uczysz swój umysł, że masz więcej niż Ci potrzeba. Stoisz ponad progiem ubóstwa, a już samo to przekonanie może zmienić całe Twoje życie.
Prawdziwe bogactwo jest emocją: Jest to poczucie całkowitego dostatku. Już samo nasze dziedzictwo czyni z bas bogaczy. Mamy przywilej cieszenia się pięknymi obrazami, których sami nie namalowaliśmy, muzyką, która nie jest naszym dziełem, i szkołami, które przecież zbudował ktoś inny. Poczuj bogactwo parków narodowych, które są własnością całego narodu. Uwierz, że jesteś człowiekiem bogatym, i ciesz się tym bogactwem. Zrozum, że to część Twojego bogactwa, a poczucie wdzięczności ułatwi Ci stworzenia czegoś jeszcze większego.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x