Pragnę a zasługuję?

Nie wystarczy bardzo czegoś pragnąć, musisz mieć pewność, że na to zasługujesz.

Oto kolejny element Prawa Czystego Pragnienia. Aby Twoje życzenia były czyste, musisz głęboko wierzyć, że zasługujesz, na to, czego pragniesz.

Poczucia bycia godnym posiadania to coś, czego ludzie zazwyczaj uczą się we wczesnej fazie życia. Zostaje nam to przekazane poprzez sposób w jaki jesteśmy traktowani dobrze lub źle, osąd lub pochwałę. Jest to ściśle związane z aprobatą i miłością, której doświadczamy podczas procesu nauki o samych sobie. Nawet obecnie opieramy się na wnioskach, do których doszliśmy dawno temu- dotyczących tego, co powinniśmy otrzymać i dlaczego, które stanowią niezwykle istotną część procesu przyciągania.

Aby lepiej zrozumieć prawdziwe źródło wartości i godności, odpowiedz sobie na poniższe pytania:
-W jaki sposób Twoi rodzice lub inni informowali Cię, że na coś nie zasługujesz?
-Czy masz wrażenie, że nie spełniasz czyichś oczekiwań, że czegoś Ci brakuje? Jeżeli tak, czego?
-Czy czujesz, że musisz coś zrobić, udowodnić lub wyróżnić się na tle innych, by poczuć się godnym czegoś? Jeżeli tak, co to jest?

Co mówią o Tobie Twoje odpowiedzi? Jeżeli czujesz, że na coś nie zasługujesz, wiedz, że Twoje odpowiedzi nie oddają całej prawdy. Tak naprawdę poczucie niebycia godnym posiadania pochodzi z rzeczywistości innej osoby, jej strachu bądź potrzeby władzy. Nieważne, czy ten ktoś to Twój rodzic, nauczyciel, kolega czy ktokolwiek inny- nie musisz już więcej być niewolnikiem jego wizji. Poczucie bycia osobą godną posiadania nie opiera się na tym, co powtarzał Ci rodzic czy ktokolwiek inny. Twej wartości nie określają pieniądze, które zarabiasz, stopień uniwersytecki, wiek- albo ile ważysz. Wypływa ona z Twojego boskiego dziedzictwa.

Zawsze powtarzaj sobie, że zasługujesz na to, co najlepsze.

Twoja wartość to dar wypływający z samego źródła Twojego pochodzenia. To Twoje boskie dziedzictwo, bezwarunkowa energia miłości Twego boskiego rodzica. Taka jest prawda o Twojej wartości, a jej natura sprawia, że nigdy się ona nie zmienia ani nie wygasa, nie musisz spełniać żadnych warunków, nie musisz nic czynić. Jesteś dzieckiem Boga, zawsze  tak było i będzie- i w pełni zasługujesz na wszystko to, co Wszechświat ma do zaoferowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x