Sekret Twojego umysłu.

Twoje zaprogramowanie pochodzi z głęboko zakorzenionych wartości, wierzeń i założeń, zamkniętych w Twojej podświadomości. Większość z nich to prezenty, które otrzymałeś w młodym wieku od rodziców, dziadków, nauczycieli i wszystkich innych jednostek posiadających autorytet (miałeś wtedy od trzech do ośmiu lat).
Socjolog Morris Massey przeprowadził wyczerpujące badania na temat wartości osobistych i odkrył, że większość z naszych elementarnych wartości w wieku trzynastu lat jest już na tyle ustalona, że bardzo rzadko – jeśli kiedykolwiek – ulega zmianie. Oznacza to, że większość osób, z którymi wchodzisz w relacje każdego dnia, jest trzynastolatkami zamkniętymi w ciałach trzydziesto-, czterdziesto- i osiemdziesięciolatków. Według Masseya Twoje wartości zmieniają się jedynie, kiedy doświadczasz czegoś, co on nazywa znaczącym wydarzeniem emocjonalnym (ZWE); czegoś, co przewraca Twój świat do góry nogami i każe Ci zrobić krok w tył i zrekonstruować swój punkt widzenia.
Jesteś generalnie produktem ubocznym zwyczajowego myślenia innych ludzi, i te myśli są przyczyną wielu Twoich rezultatów. Dziwne prawda? Możesz nawet nie lubić tych osób. Najczęściej Twój świadomy umysł nie zdaje sobie sprawy z tego, co porabia akurat Twój podświadomy umysł, jednak Twój program, Twój podświadomy film lub ogólny system wierzeń nadal działają, jakby wszystko to, co myślisz lub w co wierzysz, było prawdą. Ale nie jest.
Na szczęście, ponieważ wybrałeś własne wierzenia – nawet jeśli zrobiłeś to nieświadomie – możesz teraz nauczyć się jak wybrać świadomie nowe wierzenia i osiągać dzięki nim lepsze rezultaty.
Oto sekret Twojego umysłu: Chociaż myśli i wierzenia Twojego świadomego umysłu mają kluczowe znaczenie w przyciągnięciu tego, czego pragniesz, zaprogramowanie i wierzenia podtrzymywane w nieświadomym umyśle mają jeszcze większą wagę. Jak już powiedziałam, są one silniejsze od Twojej siły woli. Siła woli – nieważne, jak mocna- włącza się i wyłącza, a podświadome zaprogramowanie działa dwadzieścia cztery godziny na dobę. Żeby zachować harmonię w tym filarze, musisz zrozumieć elementy, z którymi masz do czynienia.
Operujesz  czterema częściami swojej istoty: wyższą świadomością umysłu, umysłem świadomym, umysłem podświadomym i ciałem. Są to odpowiednio: duchowe, intelektualne, emocjonalne i fizyczne części Ciebie.
Kiedy odnoszę się do wyższej świadomości umysłu, mówię o wszystko wiedzącej inteligencji Twojej duszy. Przez lata różne tradycje nazywały ją bardzo różne: święty Anioł Stróż, Wyższa Istota, a nawet Bóg.Wyższa świadomość umysłu jest częścią Ciebie złączoną z kosmiczną lub boską inteligencją; częścią, która nigdzie nie działa w oddzieleniu od Ciebie- chociaż czasami możesz mieć takie uczucie.
Twój świadomy umysł jest częścią Ciebie, która właśnie czyta. To racjonalna rozumowa część ciebie, w której mieści się twoja wyjątkowa osobowość. To część Ciebie, która mówi i myśli, uzasadnia i ocenia.To również ta część ciebie, która ogląda telewizję, kiedy powinieneś czytać.
Twój podświadomy umysł jest tym, co kieruje wszystkimi Twoimi działaniami, i jest podstawą Twoich nawyków. Jeśli uczysz się czegoś konkretnego – jak na przykład jazdy samochodem – na początku wydaje się to trudne, ale w pewnym momencie działania utrwalają się w Twym podświadomym umyśle i stają się nawykiem. Odtąd zajmuje się nimi podświadomy umysł, wkładając w to minimum wysiłku.
Jak widać z prac psychologów rozwojowych, Twoja podświadomość jest tam, gdzie znajduje się całość Twojego programowania, Twój ogólny system wierzeń. Twój podświadomy umysł stworzył Twoją historię wiele lat przed tym, jak byłeś zdolny do świadomego użycia myśli w tym procesie. Mieści on większość filmu wyświetlanego na ekranie Twojego świata. Twój podświadomy umysł jest emocjonalną i wrażliwą częścią Ciebie. Nic nie jest tu nigdy zapomniane; Twoja podświadomość przechowuje wszystko poza Twoją świadomością, chociaż możesz nauczyć się do niej docierać poprzez medytację, wizualizację, techniki relaksacyjne, uważną obserwację powtarzalnych wyników itd.
Wielcy zwycięzcy uczą się, jak poprawnie używać swojego podświadomego umysłu, poprzez umieszczanie w swojej podświadomości wizji, celów obrazów. Jakiekolwiek ziarno zasiejesz w ogrodzie swojego nieświadomego umysłu, rozwinie się ono w działania, które przyciągną takie same rezultaty. Nie ma możliwości, żebyś otrzymał diamenty, sadząc ziemniaki, prawda?
W ciele mieszczą się oczywiście wszystkie działania i późniejsze rezultaty. Interesujący jest fakt, że całym ciałem zarządza nieświadomy umysł.
Twoim celem jest przeprogramowanie swojego ogólnego systemu wierzeń tak, aby Twoja świadomość i podświadomość pracowały razem w imię Twego rozwoju. Można to osiągnąć na wiele sposobów: znajdź dobrego nauczyciela, który się na tym zna, obserwuj swoje rezultaty w fizycznym świecie( są one odzwierciedleniem Twoich podświadomych wierzeń), i przez cały czas trenuj swoje psychiczne skupienie się na przyswojeniu nowych wierzeń i wartości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x