podświadomość,  Psychologia

Czy każdy z nas ma intuicję

W intuicji nie ma nic tajemniczego. To uświadomienie sobie informacji wysyłanych przez zmysły i dostrojenie się do nich. Do tego, co komunikują Ci Twoje uszy, oczy, nos, zmysł smaku i dotyku oraz inne wrażenia, przekazywane przez ciało.

Każdy z nas ma intuicję, ale bardzo często jest zagłuszana przez nieustanny wewnętrzny i zewnętrzny hałas, a także przez Twoją aktywność i to, co dzieje się wokół Ciebie. Tu właśnie może pomóc uważność.

Umiejętność zauważania subtelnych sygnałów wysyłanych przez intuicję wymaga uważności. Świadomość własnych myśli oraz wrażeń pochodzących z ciała i emocjonalnych reakcji to ważna część rozpoznania sygnałów intuicji i odpowiedzi na nie.http://justynaolowniuk.pl/psychologia/harmonia-z-samym-soba/

Intuicyjne komunikaty, choć trafne, często pojawiają się tylko na moment. Dlatego łatwo je przegapić czy źle zinterpretować. Oto kilka porad, jak rozwinąć swoją intuicję.

Umysł początkującego: Twój umysł i ciało nieustannie odbierają informacje z otaczającego świata. Jeśli uda Ci się rozwinąć umiejętność dostrzegania nowych rzeczy w każdej sytuacji, wtedy zauważysz to, co nie pasuje do kontekstu czy jest niepokojąco inne, ponieważ ostrzeże Cię przed tym Twoja intuicja.

Słuchaj swego ciała: Twoje ciało przekazuje Ci sygnały, których nawet nie zauważasz, ale gdy lekceważysz te komunikaty, umykają Ci cenne informacje o tym, co jest, a co nie jest dla Ciebie dobre.

Świadomość doznań fizycznych w sytuacjach codziennych, gdy, na przykład, coś wydaje się niepokojące albo kiedy masz wątpliwości w jakiejś sprawie, zwiększa szansę zauważenia, że Twoje ciało Cię ostrzega. Jak się czujesz, gdy na przykład zgodziłeś się na coś wbrew sobie? Czy jesteś spięty? Bądź świadomy sygnałów płynących z ciała.

Zwracaj uwagę na uczucia, obrazy i słowa przychodzące Ci do głowy: uczucie dyskomfortu może być sygnałem ostrzegającym przed grożącymi problemami. Twój wewnętrzny głos ostrzega: ”To jest niewłaściwe”, i wraz z niepokojącymi wyobrażeniami odgrywa ważną rolę w tym, co próbuje przekazać Ci intuicja.

Stały, codzienny kontakt z emocjami i uczuciami pomoże Ci szczególnie w sytuacjach, gdy będą chciały przekazać Ci coś bardzo ważnego- bądź więc uważny!

Ignoruj to, co Cię rozprasza: skup się. W chwili, gdy poczujesz niepokój i dyskomfort, nie pozwól, żeby coś innego rozproszyło Twoją uwagę. Słuchanie sygnałów intuicji jest jak szukanie częstotliwości konkretnej stacji radiowej. Nie możesz słuchać kilku stacji naraz. Wystarczy, że będziesz dobrze słyszał jedną.http://justynaolowniuk.pl/psychologia/priorytety-spokojnego-umyslu/

Kombinacja różnych sygnałów: w każdej sytuacji bądź otwarty na wszystkie komunikaty wysyłane przez Twoją intuicję. Zamiast interpretować pojedynczy sygnał, chyba że jest niezwykle silny- jak na przykład swąd dymu, czyjeś solidne spicie się, podejrzane zachowanie kilku osób w Twoim otoczeniu itd., zwracając uwagę na kombinację sygnałów. Klika sygnałów, występujących w zbliżonym czasie, składa się na spójny przekaz. Gdy wszystkie informacje odbierane przez Twoje zmysły zsumują się, Twoja intuicja odezwie się mocnym i pewnym głosem, więc bądź uważny i rejestruj różne sygnały, które wydają się mówić dokładnie to samo.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *