Psychologia

Czy każdy z nas ma intuicję

W intuicji nie ma nic tajemniczego. To uświadomienie sobie informacji wysyłanych przez zmysły i dostrojenie się do nich. Do tego, co komunikują Ci Twoje uszy, oczy, nos, zmysł smaku i dotyku oraz inne wrażenia, przekazywane przez ciało.

Każdy z nas ma intuicję, ale bardzo często jest zagłuszana przez nieustanny wewnętrzny i zewnętrzny hałas, a także przez Twoją aktywność i to, co dzieje się wokół Ciebie. Tu właśnie może pomóc uważność.

Każdy z nas ma intuicję, ale bardzo często jest zagłuszana przez nieustanny wewnętrzny i zewnętrzny hałas, a także przez Twoją aktywność i to, co dzieje się wokół Ciebie. Tu właśnie może pomóc uważność.

Umiejętność zauważania subtelnych sygnałów wysyłanych przez intuicję wymaga uważności. Świadomość własnych myśli oraz wrażeń pochodzących z ciała i emocjonalnych reakcji to ważna część rozpoznania sygnałów intuicji i odpowiedzi na nie.

Intuicyjne komunikaty, choć trafne, często pojawiają się tylko na moment. Dlatego łatwo je przegapić czy źle zinterpretować. Oto kilka porad, jak rozwinąć swoją intuicję.

Umysł początkującego: Twój umysł i ciało nieustannie odbierają informacje z otaczającego świata. Jeśli uda Ci się rozwinąć umiejętność dostrzegania nowych rzeczy w każdej sytuacji, wtedy zauważysz to, co nie pasuje do kontekstu czy jest niepokojąco inne, ponieważ ostrzeże Cię przed tym Twoja intuicja.

Słuchaj swego ciała: Twoje ciało przekazuje Ci sygnały, których nawet nie zauważasz, ale gdy lekceważysz te komunikaty, umykają Ci cenne informacje o tym, co jest, a co nie jest dla Ciebie dobre.

Świadomość doznań fizycznych w sytuacjach codziennych, gdy, na przykład, coś wydaje się niepokojące albo kiedy masz wątpliwości w jakiejś sprawie, zwiększa szansę zauważenia, że Twoje ciało Cię ostrzega. Jak się czujesz, gdy na przykład zgodziłeś się na coś wbrew sobie? Czy jesteś spięty? Bądź świadomy sygnałów płynących z ciała.

Zwracaj uwagę na uczucia, obrazy i słowa przychodzące Ci do głowy: uczucie dyskomfortu może być sygnałem ostrzegającym przed grożącymi problemami. Twój wewnętrzny głos ostrzega: ”To jest niewłaściwe”, i wraz z niepokojącymi wyobrażeniami odgrywa ważną rolę w tym, co próbuje przekazać Ci intuicja.

Stały, codzienny kontakt z emocjami i uczuciami pomoże Ci szczególnie w sytuacjach, gdy będą chciały przekazać Ci coś bardzo ważnego- bądź więc uważny!

Ignoruj to, co Cię rozprasza: skup się. W chwili, gdy poczujesz niepokój i dyskomfort, nie pozwól, żeby coś innego rozproszyło Twoją uwagę. Słuchanie sygnałów intuicji jest jak szukanie częstotliwości konkretnej stacji radiowej. Nie możesz słuchać kilku stacji naraz. Wystarczy, że będziesz dobrze słyszał jedną.

Kombinacja różnych sygnałów: w każdej sytuacji bądź otwarty na wszystkie komunikaty wysyłane przez Twoją intuicję. Zamiast interpretować pojedynczy sygnał, chyba że jest niezwykle silny- jak na przykład swąd dymu, czyjeś solidne spicie się, podejrzane zachowanie kilku osób w Twoim otoczeniu itd., zwracając uwagę na kombinację sygnałów. Klika sygnałów, występujących w zbliżonym czasie, składa się na spójny przekaz. Gdy wszystkie informacje odbierane przez Twoje zmysły zsumują się, Twoja intuicja odezwie się mocnym i pewnym głosem, więc bądź uważny i rejestruj różne sygnały, które wydają się mówić dokładnie to samo.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *