podświadomość,  Psychologia

Sekrety funkcjonowania podświadomości

Podświadomość jest źródłem drzemiącej w Tobie nieograniczonej mocy. Jeśli tylko zechcesz, zapewni Ci szczęście, pomyślność i powodzenie. Musisz jedynie pamiętać, że funkcjonuje ona w sposób precyzyjnie określony, dlatego też, aby się z nią skutecznie posługiwać, trzeba poznać jej sposób działania. Jest ona jak komputer, przy którym Ty pełnisz rolę programisty. Wpływasz na nią bez ustanku, w każdej sekundzie, dostarczając jej coraz to nowych danych, tymi danymi są Twoje myśli.

Dla podświadomości każda myśl jest faktem, a co za tym idzie, wszystko, o czym pomyślisz i w co wierzysz, przybiera w życiu realne kształty. Podświadomość nie odróżnia dobra od zła, dla niej prawdą jest stan Twojego umysłu, czyli to, co jej podsuwasz.

I tak samo jak komputer będzie pracowała z korzyścią dla Ciebie, pod warunkiem że zostanie stosownie zaprogramowana. Z drugiej strony, jeżeli dostarczasz jej niewłaściwych danych, będzie funkcjonowała źle lub wbrew Tobie, albo nawet w ogóle przestanie działać. Podobnie jak komputer, któremu wgrasz program nieodpowiedni albo zarażony wirusem, tak i Twoja podświadomość zostanie uszkodzona, jeśli o nią odpowiednio nie zadbasz.

http://justynaolowniuk.pl/psychologia/podstawy-programowania-podswiadomosci/

Na szczęście wszelkie negatywne dane, jakie wgrałeś w przeszłości, dadzą się wykasować. Wystarczy sformatować dysk i rozpocząć programowanie od początku. Możesz to zrobić natychmiast. Po prostu zastąp wszelkie destrukcyjne myśli odniesieniem konstruktywnym, wyzwolonym i pozytywnym. Im gorliwiej podejdziesz do tego ćwiczenia, tym prędzej osiągniesz konkretne rezultaty.

Trzeba jednak pamiętać, że to nie przypadkowe wrażenia są prawdziwą pożywką Twojej podświadomości. Tak naprawdę są nią myśli, które sam kształtujesz, w które wierzysz. Jeśli na przykład jesteś przekonany, że nigdy niczego nie osiągniesz, podświadomość robi wszystko, byś miał rację. I w efekcie rzeczywiści osiągnięcia masz raczej niewielkie.

Podświadomość chce, byś zawsze był usatysfakcjonowany, a skoro nie ma dla niej różnicy pomiędzy tym, co dla Ciebie dobre, a co złe, działa zgodnie z Twoimi przekonaniami, nawet wówczas, gdy kierujące nią myśli prowadzą do porażki lub nieszczęścia.

Jest ona jak zwierciadło. Nie rozważa niczego ani się nad niczym nie zastanawia. Bezkrytycznie przyjmuje wszelkie sugestie Twojej świadomości. Funkcjonuje dzięki temu, czego jej dostarczasz, w sposób, jaki jej bezpośrednio lub pośrednio narzucisz. Podtrzymuje życie, ale zawsze w oparciu o twoje myśli o odbierane od Ciebie przekonania.

Za pośrednictwem świadomych myśli podsuwasz jej plan działania, dzięki któremu osiągniesz to, w co wierzysz. Jeśli ktoś Ci mówi, że nie masz żadnych zdolności, a Ty w to kłamstwo uwierzysz, podświadomość zrobi wszystko, by Twoje uzdolnienia pozostały na zawsze ukryte. Jeżeli natomiast nie uwierzysz w takie hamujące Twój rozwój zapewnienia, przyzna Ci rację, stwarzając najróżniejsze możliwości do wykazania się talentami. Sugestie podsuwane podświadomości muszą pochodzić od ciebie, z głębi Twojej duszy, z Twoich świadomych myśli.

Inni ludzie nie mają żadnego wpływu na Twoje życie, póki nie uwierzysz ich słowom. Wówczas jednak na srebrnej tacy podajesz im możliwość programowania swojej podświadomości. Z całą pewnością nie będzie się ona sprzeciwiała Twoim przekonaniom, temu, co Ty sam jej podsuniesz. Wszelkie informacje, jakie wpiszesz w swoje myśli, przyjmie jako prawdziwe, są one dla niej faktami, rzeczywistością. I tak, jeżeli myśli masz negatywne, musisz je natychmiast odmienić, ponieważ to one karmią podświadomość, która z kolei kształtuje Twoje życie.

Funkcjonuje ona dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nigdy nie odpoczywa, jest zawsze aktywna. Bez przerwy dąży do odzwierciedlenia w zdarzeniach, okazjach i okolicznościach wszelkie myśli, którymi ją nasycasz. Innymi słowy, wszystko, co zapiszesz w swojej podświadomości, przekłada się na rzeczywistość, znajduje odbicie w życiu.

Podświadomość jest odpowiedzią na Twoje myśli, pokazuje Ci ich bezpośredni wpływ na życie. Jeśli zaakceptujesz tę koncepcję i uprzytomnisz sobie ogromną moc podświadomości, nic ci nie przeszkodzi w osiąganiu zamierzonych celów, poprzez odmianę myśli i przekonań.

Podświadomość zna rozwiązania wszystkich Twoich problemów, doskonale wie, co robić, by Ci podsunąć odpowiednie wyjście, ale to od Ciebie zależy, czy z jej pomocy skorzystasz. Ma również wszelkie informacje niezbędne, byś osiągnął sukces, zrealizował swoje cele, by się ziściły Twoje marzenia. Wystarczy tylko, żebyś wiedział, jak świadomie poprosić ją, aby ożywiła i zrealizowała Twoje plany.

Obojętne, czego pragniesz, jeżeli masz w sobie głębokie przekonanie, że osiągniesz cel i jeśli we właściwy sposób zażądasz tego od podświadomości, na pewno to dostaniesz.

Twoja podświadomość doskonale wie, jak działać, byś dostał wszystko, czego pragniesz. Wie, jak do tego doprowadzić, świetnie zna wszelkie niezbędne sposoby, wszystkie konieczne rozwiązania i odpowiedzi prowadzące do spełnienia Twoich marzeń. Praca z podświadomością polega na pozytywnym myśleniu i głębokiej wierze w powodzenie zamierzeń. Jeśli będziesz pozytywnie myślał o swoich planach i wierzył w ich spełnienie, na pewno tak się stanie.

Podświadomość ma niewyobrażalną moc. Obojętne, co jej podsuniesz, przełoży to na rzeczywistość. Pamiętaj jednak, że nie odróżnia dobra od zła, więc niezależnie od tego, w jaką myśl uwierzysz, będzie szukała wszelkich okazji i wykorzysta wszystkie dostępne środki, by ją wyrazić w życiu. Nie działa nigdy wbrew Twoim przekonaniom, musi pozostać im wierna, więc jeśli szczerze wierzysz w sukces, pomoże Ci go osiągnąć.

http://justynaolowniuk.pl/psychologia/modlitwa-naukowa-kierowana-do-podswiadomosci/

Podświadomość nie ma poczucia czasu, dlatego zmieni Twoje myśli w rzeczywistość w momencie najbardziej dla niej odpowiednim. A ponieważ jej odpowiedź wyrażona w życiowej praktyce jest zawsze doskonała, pojawi się w najwłaściwszej chwili.

Rzeczywiście niekiedy trzeba poczekać na jej reakcję dłużej, rzadko pojawia się dokładnie wówczas, gdy najwięcej zdziała dla Twojego dobra i szczęścia. Rozpoznasz ją instynktownie, słuchając wewnętrznego głosu, który podpowiada Ci, co robić. Tym głosem przemawia do Ciebie podświadomość.

Reaguje ona podsuwając Ci zdarzenia, okazje i doświadczenia, prowadzące do spełnienia adresowanych do niej oczekiwań. Gdy przedstawisz jej swoje pragnienia, bądź wyczulony na przyszłe wypadki, gdyż odpowiedź podświadomości pojawi się z całą pewnością.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *