podświadomość,  Psychologia

Podstawy programowania podświadomości

Jak już wspomniałam, podświadomość zrobi dla Ciebie wszystko, wystarczy ją poprosić. Trzeba też jednak pamiętać, że nic się w Twoim życiu nie zmieni, jeśli pozostaniesz w szponach strachu, lęku, niepokoju, jeżeli będziesz się kierował nienawiścią, użalał się nad sobą albo tonął w myślach ponurych i przykrych. Niezależnie od tego, o co prosisz, nawet jeśli będziesz głęboko wierzył w spełnienie swoich oczekiwań, ale nie uwolnisz się od negatywnych myśli, to właśnie one przede wszystkim zapadną w podświadomość. Musisz koniecznie zastąpić takie myśli pozytywnymi oraz dobrym nastawieniem, a więc: wiarą, harmonią, wewnętrznym spokojem, zrozumieniem, odwagą, szczerym wybaczeniem, spełnieniem, ufnością, miłością i szczodrością.

Tych dziesięć cech i aprobujących przekonań wywiera potężny wpływ na podświadomość, a co za tym idzie, na Twoje życie. Dzięki nim możesz dokonywać cudów. Jeżeli zadbasz o myśli pozytywne i konstruktywne, podświadomość będzie Ci codziennie podsuwała namacalne dowody swoich nieograniczonych możliwości.

Obojętne, o co ją prosisz, rób to zawsze z pełnym przekonaniem, w dobrej wierze i z całkowitym spokojem. Przede wszystkim musisz mieć pewność, że zawsze uzyskasz wszystko, czego pragniesz i właściwie już do tego doszedłeś, bo to tylko kwestia środków, odpowiedniej okazji i zdarzeń. Jeśli jesteś przekonany, iż to, czego pragniesz  zostało dla Ciebie stworzone, na pewno osiągniesz cel. http://justynaolowniuk.pl/psychologia/magia-tworzenia/

Zacznij od razu, módl się naukowo, zakorzeń w swojej duszy dziesięć cech najistotniejszych, by Twoja podświadomość funkcjonowała skutecznie.

1.Wiara

Pierwszą postawą, jaką należy sobie wyrobić, jest wiara w swoją podświadomość, gdyż to właśnie podświadomość układa zdarzenia w taki sposób, by w twoim życiu pojawiły się następnie: harmonia, wewnętrzny spokój, zrozumienie, odwaga, szczere wybaczenie, spełnienie, ufność, miłość i szczodrość.

Termin „wiara” nie oznacza tutaj wiary w Boga, niezależnie od tego, jakim imieniem Go nazywasz. Wiara to szczere przekonanie, iż istnieje siła działająca dla Ciebie i na Twoją korzyść, prowadząca Cię przez życie. Twoim wewnętrznym sprzymierzeńcem jest podświadomość, musisz w nią wierzyć, uznawać jej potęgę, jej cudowną inteligencję. A jeśli wierzysz w Boga, to wiesz, czym jest wiara, znasz jej siłę, ogromny dobroczynny wpływ, jaki wywiera na życie człowieka.

Wiara w podświadomość nie przeciwstawia się wierze w Boga. Przeciwnie! Bóg stworzył ludzką podświadomość, a co za tym idzie, jest ona przejawem Jego mocy ukrytej w ciele człowieka. Najważniejsze, byś wierzył.

Nie pozostawaj bezczynny-”pomóż sobie, a niebo Ci pomoże”. W tym wypadku Twoim działaniem są pozytywne myśli. A reakcja podświadomości będzie konkretną odpowiedzią w życiu.

Podświadomość jest zdolna do każdego działania, ponieważ daje Ci prawo do miłości, szczodrości, szczęścia i spokoju. Wystarczy, że uwierzysz, a otrzymasz wszystkie te dobrodziejstwa.

Wiara jest bardzo ważna. to ona pozwala podświadomości działać na rzecz Twojego zadowolenia i szczęścia, spełniać Twoje marzenia.

Jesteś istotą jedyną w swoim rodzaju. Ponieważ masz wiarę, wiesz o tym, czujesz to i piastujesz to przekonanie w głębi serca, a Twoje życie jest wiarą przesiąknięte. Od tej chwili Twoje pragnienia będą się spełniały, Twoje życzenia się ziszczą, a wszelkie kłopoty znajdą rozwiązanie i obrócą się w dobro. Stanie się tak, ponieważ masz wiarę, a podświadomość uczyni wszystko, by niczego Ci w życiu nie zabrakło. Modlitwy kierowane do podświadomości powinny być formułowane podobnie jak modlitwy adresowane do Boga. W ten sposób spełnią się Twoje prośby.

2.Harmonia

Aby Twoja podświadomość reagowała skutecznie w jednym albo w wielu aspektach, świadome myśli muszą pozostawać w harmonii z tym, czego oczekujesz od życia. Jeżeli chcesz spotkać bratnią duszę, ale w głębi ducha jesteś nieodparcie przekonany, iż nigdy nikt się tobą nie zainteresuje, to możesz szukać do woli i głośno wołać o spotkanie przyjaciela, lecz dopóki nie znajdziesz w sobie głębokiej wiary w spełnienie tego pragnienia, nigdy nikogo takiego los nie postawi na twej drodze.http://justynaolowniuk.pl/psychologia/harmonia-z-samym-soba/

Podświadomość reaguje zgodnie z twoimi przekonaniami, zależna jest od Twojego przeświadczenia oraz głębokiej wiary. Dlatego właśnie same pozytywne myśli nie wywierają żadnego wpływu na nią, a co za tym idzie, na Twoje życie. Dopiero wiara we własne myśli sprawi, że podświadomość przeniesie je na życie. Jeżeli myśli i przekonania prowadzą Cię w przeciwne strony, podświadomość nie zrobi nic, gdyż nie ma żadnej władzy, jeśli podsuwasz jej sprzeczne informacje.

Dlatego najważniejsze, by Twoje codzienne myśli pozostawały w harmonii z przekonaniami i przeświadczeniem. Dopiero ta zgodność da Twojej podświadomości możliwość udowodnienia swojej mocy, wplecenia w Twoje życie najróżniejszych dobrodziejstw, zapewnia Ci powodzenie w każdej postaci.

Podświadomość pomoże Ci uzyskać jedność myśli i przekonań. Musisz codziennie starać się o pozytywne nastawienie i z całej siły wierzyć w powodzenie swoich zamiarów. Wówczas pragnienie zmieni się w pewność i podświadomość nie będzie otrzymywała sprzecznych sygnałów. Gdy zniknie rozdźwięk pomiędzy Twoimi myślami oraz przekonaniami, podświadomość zacznie wreszcie działać dla Twojego dobra.

3.Wewnętrzny spokój

Niepokój i obawa blokują dobroczynne działanie podświadomości. Ponieważ są to wyjątkowo potężne uczucia, skutecznie zatruwają Twoje myśli.

Gdy czujesz, iż za chwilę opanuje Cię trwoga, zamknij oczy i przypomnij sobie, że nie jesteś sam, że masz swojego przewodnika i nie powinieneś się niczego obawiać, gdyż podświadomość zna odpowiedź na każde pytanie.

Gdy odzyskasz wewnętrzny spokój, negatywne myśli stracą na wyrazistości i przestaną być dla Ciebie ciężarem.

Wewnętrzny spokój stanie się dla podświadomości paliwem, dzięki któremu zajmie się ona zdarzeniami, warunkami i doświadczeniami Twojego życia z większą skutecznością- nic już nie będzie zakłócało jej funkcjonowania.

4.Zrozumienie

Zwracając się do podświadomości, musisz zawsze dokładnie wiedzieć, o co prosisz oraz dlaczego. Na przykład, jeśli chcesz mieć samochód, koniecznie sprecyzuj, do czego jest Ci potrzebny. Czy to narzędzie pracy? Czy chcesz podróżować? Odwozić dzieci do szkoły? Jakie emocje łączą się z tym pragnieniem? Jak się poczujesz, gdy już będziesz go miał? Znajomość własnych odczuć jest szalenie istotna dla realizacji planu.

Przy każdym pragnieniu, przy poszukiwaniu każdego kolejnego rozwiązania, skup się na uczuciach, jakie się pojawią, gdy Twoje życzenie się spełni – i wtedy sformułuj prośbę. Im lepiej zrozumiesz, jakie emocje wyzwoli ziszczenie marzenia, im przejrzystsze i bardziej namacalne będą związane z tym spełnieniem uczucia, tym szybciej Twoja podświadomość upora się z postawionym przed nią zadaniem.

5.Odwaga

Wiele osób nie otrzymuje tego, czego pragnie, ponieważ czuje obawę przed spełnieniem oczekiwań.Realizacja marzenia wiąże się często ze zmianami, a są ludzie, którzy wolą nie otrzymać od losu nic, niż narażać się na jakiekolwiek przeobrażenia.

Jeżeli nie potrafisz czegoś osiągnąć, choć gorąco tego pragniesz, być może dzieje się tak dlatego, że paraliżuje Cię strach przed konsekwencjami. Dlatego musisz poznać emocjonalnie własne pragnienia i wspierać je pozytywnymi myślami. Im więcej będziesz myślał o własnym dobru, tym mniejszy okaże się strach przed zmianami. Możesz osiągnąć wszystko, zrealizować wszelkie plany  nie masz się czego bać, gdyż nie jesteś sam. Czy wierzysz w moc podświadomości? Jeśli tak, porzuć wszelką obawę, ponieważ jest ona całkowicie nieuzasadniona.

Możesz być pewien, że podświadomość nie odczuwa strachu, który jest powiązany wyłącznie z Twoimi świadomymi reakcjami blokującymi pracę podświadomości. Dlatego codziennie na nowo musisz znajdować w sobie odwagę.

Wypełnij swoją świadomość głębokim pragnieniem zmian, a podświadomość będzie umiała na wiele różnych sposobów przełożyć to nastawienie na podejście do życia.

6.Szczere wybaczenie

Gdy chowamy do kogoś urazę lub mamy żal o jakieś zdarzenie, podświadomość nie może funkcjonować właściwie. Jeśli odczuwasz niechęć, jeśli Twoje serce pustoszy nienawiść, Twoim życiem rządzą negatywne odczucia.

Dopóki źle komuś życzysz, dopóty takie nastawienie będzie się zwracało przeciwko Tobie, ponieważ pragnąc czyjegoś nieszczęścia, nieświadomie ściągasz je na siebie. Nie wolno zapominać, iż podświadomość nie posługuje się własnym sposobem myślenia. Dla niej każda Twoja myśl jest prawdą, którą należy wcielić w życie. Nie ma żadnego rozróżnienia pomiędzy tym, co myślisz o sobie, a tym, czego życzysz innemu człowiekowi.

Jeżeli prosisz w modlitwach o uzdrowienie bliskiej Ci osoby, podświadomość uczyni wszystko, by pomóc jej wyzdrowieć, a jednocześnie zrobi wiele dobrego dla Ciebie. Jeżeli natomiast jesteś do kogoś źle nastawiony, to podświadomość być może zdoła sprowadzić na tego człowieka niepowodzenie, ale też z całą pewnością unieszczęśliwi Ciebie.

Dlatego musisz nauczyć się szczerze wybaczać. Zapomnij winy osobie, która Cię zraniła. Wymaż z pamięci przykre zdarzenia.

Osoba, której przebaczasz, wcale nie musi o tym wiedzieć. Wybaczasz jej dla własnego dobra, po to by się wyswobodzić, uwolnić od niechęci oraz odkryć własną zdolność do szczerego darowania win.

Prawdziwe przebaczenie musi się zacząć od wybaczenia sobie. jeśli nie dojdziesz do ładu ze sobą samym, nie zdołasz obudzić w sobie szczerych, pozytywnych myśli, a podświadomość nie będzie mogła działać dla Twojego dobra. Wybaczenie sobie bywa niekiedy bardzo trudne. Oto modlitwa, która ci w tym pomoże:

„Wybaczam sobie błędy przeszłości. Wyciągnąłem z nich wnioski, czuje skruchę i na nowo odnalazłem spokój. Nie sposób zmienić przeszłości, ale dzisiaj patrzę na nią inaczej, akceptuję ją z głębi serca, a ponieważ jest częścią mojego życia, niczego jej nie mam za złe. Wszystko, co łączy się z moimi dawnymi błędami, winą, gniewem i złością, należy już do przeszłości. Nikt ani nic nie zakłóci mi spokoju, ponieważ wybaczam sobie szczerze i z własnej woli. Obdarzam siebie szczerą, prawdziwą miłością. Jestem dzieckiem Boga, dzieckiem Ziemi, uzyskałem wybaczenie.”

7.Prawdziwość

Każda istota na Ziemi, każde dziecko Boga ma swoją misję do wypełnienia, swoje zadanie do wykonania. Ludzie cierpią, gdy czują się nie na miejscu. Jest im źle, jeśli chcieliby robić coś innego, nie lubią swego zajęcia, ale też nie wiedzą, co właściwie jest im pisane.

Jeżeli chcesz znaleźć swoje miejsce, prowadzić życie, do jakiego zostałeś stworzony, poproś o pomoc swoją podświadomość. Jest gdzieś na świecie takie miejsce, gdzie możesz wykorzystać cały swój potencjał, gdzie będziesz absolutnie szczęśliwy.

Zbuduj sobie nowy obraz siebie, przepełniony miłością i wiarą. Módl się o to tak długo, aż staniesz się dla siebie najważniejszy, aż znajdziesz swoje miejsce w życiu.

Proponuję Ci modlitwę, która pomaga odnaleźć właściwe miejsce, gdzie będziesz mógł wreszcie być sobą.

„Boska i nieskończona inteligencja mojej podświadomości pokazuje mi życiową drogę, odsłania przede mną moją misję i wskazuje mi prawdziwe miejsce w życiu. Dzięki niej wiem, kim jestem, gdzie się znajduję i dokąd podążam. Nie mam się czego obawiać, ponieważ jestem tym, kim zostałem stworzony i robię to, co do mnie należy.”

Odmawiaj tę modlitwę codziennie, jak najczęściej, a przekonasz się, że wszelkie zdarzenia, okazje oraz ludzie, których napotkasz na swojej drodze, pomogą Ci odnaleźć właściwe miejsce w życiu. Stawia ich przed Tobą Twoja podświadomość. I choć możesz niekiedy odnieść przeciwne wrażenie, wszystko zdarza się w najodpowiedniejszym momencie i dla Twojego dobra, po to, by pomóc Ci odnaleźć własną drogę i skierować Cię na nią, byś był absolutnie szczęśliwy.

8.Ufność

Gdy masz ufność, gdy wierzysz w potęgę własnej podświadomości, wszystko jest możliwe. Po to jednak, by jak najskuteczniej wykorzystać siłę tego przekonania, musisz uwierzyć w siebie. Musisz być pewien, iż dysponujesz nieograniczoną mocą, Działającą na rzecz Twojego dobra, szczęścia i powodzenia.

Gdy modlisz się, bo chcesz coś otrzymać lub znaleźć odpowiedź, musisz być przekonany, że ta odpowiedź istnieje, ale to nie wszystko. Musisz także mieć niezłomne przeświadczenie, iż wart jesteś poznania tego doskonałego rozwiązania, że ono Ci się należy, ponieważ jesteś istotą wyjątkową, a podświadomość dostarcza Ci wyłącznie okazji godnych Ciebie. Nie chodzi o rozwijanie ego do tego stopnia, by uważać siebie za pępek świata, ale o nabranie szacunku dla samego siebie do tego stopnia, by nie wątpić we własne zdolności, a co za tym idzie- w potęgę swojej podświadomości.

Zaufaj sobie i ludziom, którzy Cię otaczają, a podświadomość wynagrodzi Ci tą wiarę, napełniając Twoje życie szczęściem, powodzeniem i spokojem. Jeśli wierzysz w siebie, przeniesiesz tę wiarę na własne życie. Podświadomość postawi na Twojej drodze osoby warte obdarzenia zaufaniem, które przyczynią się do Twojego dobra.

 9. Miłość

Miłość ma wiele twarzy. Piękna i konstruktywna, odnosząca się do człowieka czy jakiegokolwiek planu, dostarcza podświadomości wszystko, co jej potrzebne, by wywołała manifestację tego uczucia w codziennym życiu.

Jeśli na przykład rzeczywiście kochasz swoją pracę, to podświadomość zrobi wszystko, byś mógł ją wykonywać w jak najlepszych warunkach i zawsze dla swojego dobra oraz byś dzięki niej osiągał szczęście.

Jeśli pragniesz, by ktoś Cię pokochał, powinieneś za wszelką cenę starać się emanować miłością, czuć ją w sobie, być nią przepełnionym. Musisz się pozbyć wszelkich myśli związanych z nienawiścią i strachem, zastąpić je miłością i dobrą wolą. Tworzysz wokół siebie aurę uczuć, które Cię przepełniają, więc skupiaj w sobie tylko takie emocje, z którymi chcesz się stykać w życiu.

Możliwe, że od dłuższego czasu pragniesz zrealizować jakiś projekt, ale nie potrafisz osiągnąć celu. Pozbądź się uczucia nienawiści, rozgoryczenia lub zawiści wobec tych, którym się udało, bo jeśli będziesz się posiłkował takimi negatywnymi uczuciami, nigdy nie odniesiesz sukcesu.

Wszystkie odczucia wobec innych ludzi to jednocześnie Twoje uczucia wobec siebie samego. Nie zazdrość innym, nie ignoruj ich osiągnięć. Przeciwnie: życz im sukcesów, miłości, powodzenia i wszelkiej pomyślności, a wówczas sam także zbierzesz obfity plon i nareszcie zrealizujesz wszelkie zamierzenia.

Miłość jest najlepszym lekarstwem. Im więcej miłości będziesz dawał, tym więcej jej otrzymasz. Zapewni Ci to podświadomość.

10.Obfitość

Ludzie na próżno dążą do bogactwa i pomyślności, ponieważ nie umieją pojąć obu tych zjawisk jako rzeczywistości. Bogactwo materialne i duchowe może się stać częścią Twojej codzienności, jeśli tylko uznasz szczerze, iż pomyślność i fortuna są prawdą, faktem, rzeczywistością.

Masz prawo być bogaty. Nieograniczona moc Twojej podświadomości będzie mnożyła Twoje dobra, jeśli tylko w to uwierzysz i jeśli będziesz o tym codziennie myślał. Musisz zaakceptować fakt, że ta prawda jest nieodłączną częścią Twojego życia.

Natychmiast pozbądź się przekonania, że nie sposób związać końca z końcem, na nic Cię nie stać, nigdy nie znajdziesz zatrudnienia i tak dalej. Daj swojej podświadomości narzędzia, dzięki którym zawiedzie Cię do bogactwa i wszelkiej pomyślności.

Pamiętaj: jeśli szczerze czegoś życzysz innym, dostaniesz to samo, lecz zwielokrotnione. Jeśli chcesz być bogaty, pomagaj innym osiągać bogactwo. Dla Twojej podświadomości taka hojność jest bardzo ważna. Jeśli pragniesz bogactwa i wszelkiej pomyślności dla wszystkich, będziesz zbierał bogate plony takiego nastawienia.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie możesz prosić podświadomości o wygraną na loterii czy w kasynie, ponieważ wyłącznie ona sama decyduje o sposobach, jakimi doprowadzi Cię do bogactwa. Dla niej pieniądze są tylko symbolem, a nie synonimem dostatku i pomyślności. Tym niemniej, jeżeli jej wpoisz jako niepodważalną prawdę koncepcję zamożności i powodzenia, uczyni wszystko, co w jej mocy, byś opływał w dostatki, a co za tym idzie, by nie zabrakło Ci dóbr materialnych, w tym także pieniędzy.

 Wiedząc, jakimi ideami masz napełniać podświadomość, zaznasz w życiu wszelkiego dobra i nigdy nie będzie brakowało Ci pieniędzy. Podświadomość będzie bez spoczynku dbała o dostarczanie Ci wszelkich bogactw, ponieważ pragnie spełnić Twoje prośby.

Podświadomość pomoże Ci dzień za dniem zdobywać coraz to większe bogactwa. Nie możesz jej dyktować, czego dokładnie chcesz, ale możesz sobie życzyć, by sukces i pomyślność stanowiły nieodłączną część życia. Uporczywe trwanie w ubóstwie nie ma w sobie nic szlachetnego, a od mrówczej pracy tylko rośnie garb. Harując w kieracie, nie zdobędziesz fortuny.

Bogactwo musi się stać Twoim serdecznym przyjacielem, źródłem wolności, wszelkich dobrodziejstw, zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Tak właśnie, nie inaczej, musisz postrzegać pieniądze, by Twoja podświadomość dążyła do nich w codziennej rzeczywistości. http://justynaolowniuk.pl/psychologia/bogactwo-w-twoim-wnetrzu/

„Świadomość zdrowia daje zdrowie.

 Świadomość bogactwa daje bogactwo.”

                                       Dr. Joseph Murphy

Możesz prosić podświadomość, o co tylko zechcesz: o plecak, buty, samochód albo nową kanapę- ale uważaj, o co prosisz, ponieważ jeżeli szczerze uwierzysz w spełnienie marzeń, na pewno się ziszczą. Przecież sam fakt, że w coś głęboko i szczerze uwierzysz, nie oznacza, że się to okaże dla Ciebie najlepsze.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *