Psychologia

Prawo Paradoksu Intencji

Zaufanie to spokojna, delikatna wibracja przynosząca wymierne rezultaty, rozpacz jest z kolei wibracją niepokojącą, wzburzoną, która potrafi wszystko zniszczyć. Skąd pochodzi nasz strach w kontekście poszukiwania szczęścia? Rodzi się on z braku satysfakcji z tego, co mamy i kim jesteśmy. Staliśmy się społeczeństwem, dla którego posiadanie to obowiązek. Oglądamy reklamówkę produktu i czujemy, że musimy go mieć. Widzimy, że znajomi coś kupili, więc sami tego chcemy. Pozwalamy przejąć niezadowoleniu kontrolę nad sobą, jeżeli nie możemy czegoś mieć. Ponadto- aby mieć więcej, jesteśmy w stanie wpaść w długi, zaniedbywać rodzinę i spędzać w pracy dni i noce.

Chociaż wyzwolenie się z przywiązania do dóbr doczesnych jest jednym z elementów składowych Prawa Czystego Pragnienia, czwarte Prawo Kosmiczne krąży wokół osi energetycznej. Demonstruje ono w klarowny sposób, co dzieje się, kiedy pozwalamy, by naszą główną motywacją były pośpiech i potrzeba. Pragnienie sukcesu to naturalny i zdrowy objaw, jednak naszą energetyczną naturę określają emocje odpowiedzialne za to, dlaczego pragniemy powodzenia zawodowego i prywatnego.

„Pole kwantowe to jedynie kolejna nazwa pola czystej świadomości lub czystego potencjału. I na to pole kwantowe wpływ wywierają intencja i pragnienie.” -Deepak Chopra

Co się jednak dzieje, kiedy rozpaczliwie usiłujemy zdobyć to, czego chcemy? Emitujemy odpychającą wręcz energię, ponieważ nie tylko czujemy się nieusatysfakcjonowani- czujemy się także ubodzy. Pozostajemy skupieni na tym, czego nam brak- do tego stopnia, że czujemy zazdrość, gdy przebywamy z osobami, które posiadają to, na czym nam zależy.

Ten proces jest jak kula śniegowa- wyobraź sobie, ile energii wytwarzają tak negatywne emocje! Twoje własne pole energetyczne może często wibrować prawie namacalną rozpaczą, tęsknotą i niepokojem. Być może zdarza Ci się wysyłać tego typu niespokojne i odpychające fale, na które Wszechświat nie może odpowiedzieć niczym pozytywnym. To jest właśnie prawda drzemiąca w czwartym Prawie Kosmicznym: Musisz wyzbyć się tego, czego rozpaczliwie pragniesz.

Prawo Paradoksu Intencji nawiązuje do Prawa Magnetyzmu, ponieważ przestrzega, że to, co wypływa z Twojej negatywnej energii, prędzej czy później do Ciebie powróci. Jeżeli rozpaczliwie czegoś pożądasz, ta negatywna energia zniweluje Twój zamiar poprzez oddalenie od Ciebie osoby i wydarzenia, które mogłyby przybliżyć Cię do celu. Twoje rozpaczliwe pragnienie stanowi więc przyczynę osobliwego paradoksu lub przeciwieństwa Twojej pierwotnej intencji i zamiast do sukcesu prowadzi do porażki. http://justynaolowniuk.pl/psychologia/magia-tworzenia/

Wszechświat chce, abyśmy osiągnęli to, o czym marzymy. Kiedy zaś będziemy postępowali zgodnie z Prawami Sukcesu, uczyni, co możliwe, by pomóc nam w naszych staraniach- rozpacz i pośpiech potrafią jednak wszystko zepsuć. Nie dzieje się tak, ponieważ Wszechświat chce, abyśmy czekali w nieskończoność. Wręcz przeciwnie: pragnie, byśmy cieszyli się naszym życiem i zaczęli wchodzić w inne, wyższe wibracje już teraz oraz przestali czekać na bliżej niezdefiniowane szczęście w odległej przyszłości. Najbardziej pozytywna energia wypływa z nas wtedy, kiedy nie ulegamy pośpiechowi, a zaczynamy ufać losowi, gdy odrzucamy rozpacz, a zamiast niej wybieramy spokój obecnej chwili. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat: http://justynaolowniuk.pl/psychologia/w-harmonii-z-wszechswiatem/

Bez satysfakcji po prostu nie możemy doświadczyć szczęścia. Kiedy to, czego jeszcze nie posiadamy, staje się naszą obsesją, przyciągamy więcej energii, która sprawia, że stajemy się podwójnie ubodzy. Mamy tendencję do zabijania radości z danej chwili poprzez ustalenie sobie listy zadań, których wypełnienie sprawi, że czegoś nam brakuje, nie możemy się uspokoić, dopóki nie wypełnimy czymś tej pustki. Zamiast cieszyć się życiem i cenić to, co mamy, wciąż oczekujemy więcej i nieustannie robimy wszystko, by to zdobyć.

Jeśli weźmie się pod uwagę prawa energii i świadomości, okaże się, że jest to niezwykle poważny błąd. Jeżeli odrzucasz dzisiejsze szczęście, aby rozmyślać nad tym, co złego może przynieść jutro, zamykasz się na całe dobro, jakie może Ci przynieść Wszechświat. Przestajesz dostrzegać wokół siebie bogactwo, natomiast skupiasz się nad tym, czego jeszcze Ci brak- a kiedy ten proces zachodzi świadomie, tracisz tę samą siłę, która do tej pory przybliżała Cię do sukcesu.

Pomyśl, jakie uczucia biorą się z wiecznego zastanawiania się, co jest nie tak z Twoim życiem. Depresja, smutek i tęsknota to bardzo silne emocje, które są w stanie doprowadzić do niezwykle negatywnych rezultatów. Ich zła energia utrudni Ci parcie do przodu. Jest to niepowstrzymana siła, nie ma sposobu by ominąć to prawo. Jeżeli Twoja energia stanowi jedynie świadectwo Twej rozpaczy, Twoje wysiłki sprowokują trudne sytuacje i pogłębią Twój brak nadziei.

Pamiętaj jednak, że wszystkie Twoje uczucia naładowane są albo pozytywną, albo negatywną energią. Emocje pozytywne sprawią, że bez trudu ruszysz przed siebie, a wszystko, co zrobisz, przyniesie fantastyczne rezultaty, niezadowolenie zaś zaowocuje wyłącznie kompletną blokadą i kłopotami. Nie zapominaj, że możesz wpłynąć na swoje uczucia poprzez zmianę tego, o czym myślisz i na czym się skupiasz. http://justynaolowniuk.pl/psychologia/czy-umiesz-rozpoznac-swoje-uczucia/

Nie spiesz się, zaufaj losowi, a otworzysz sobie drzwi do szczęścia. Staraj się nie koncentrować na tym, czego Ci brakuje, lecz docenić to, co już masz- w ten sposób sprawisz, że Twoja świadomość stanie się nastawiona na sukces. Skup się na wdzięczności, którą poczujesz, kiedy spełnisz swoje marzenia- i z pełną świadomością doceń to, co osiągnąłeś do tej pory.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *