Psychologia

Sekrety tworzenia trwałego bogactwa

Pierwszym kluczem do bogactwa jest umiejętność osiągania dochodów wyższych niż poprzednio, umiejętność tworzenia bogactwa. Chciałabym zadać Ci proste pytanie. Czy możesz zarobić dwa razy więcej, niż zarabiasz obecnie, poświęcając na pracę dokładnie tyle samo czasu? Czy mógłbyś zarobić trzy razy tyle? Dziesięć razy tyle? Absolutnie tak, jeśli znajdziesz sposób, który sprawi, że będziesz więcej wart dla swojej firmy i dla innych ludzi.

Kluczem do bogactwa jest zwiększenie własnej wartości.

Jeśli masz więcej umiejętności, wyższą inteligencję, większą wiedzę, zdolność robienia więcej niż inni lub jeśli po prostu twórczo myślisz i wnosisz w życie otoczenia ciągły wkład, możesz zarabiać o wiele więcej, niż kiedykolwiek dotąd uznawałeś za możliwe. Jedyną, najważniejszą i najpewniejszą drogą do zwiększenia własnych dochodów jest znalezienie sposobu na ciągłe dodawanie prawdziwej wartości do życia innych ludzi.

Dlaczego na przykład lekarz zarabia więcej od odźwiernego? Pracował ciężej i rozwinął samego siebie tak, że wart jest o wiele więcej w kategoriach dodawania wymiernej wartości do życia innych ludzi. Każdy może otworzyć drzwi do hotelu, ale tylko lekarz otwiera drzwi do życia.

Dlaczego w naszej kulturze tak wysoko cenieni są skuteczni przedsiębiorcy? Ponieważ dodają oni więcej wartości niż inni wokół nich. Przedsiębiorcom zawdzięczamy dwie podstawowe korzyści. Po pierwsze, podnoszą jakość życia swoich klientów, umożliwiając im korzystanie ze swych produktów. To właśnie jest zasada dobrze rozwijającego się przedsiębiorstwa. Jakże często firmy zapominają, że prawdziwym celem ich istnienia nie jest przynoszenie zysków. Zysk jest oczywiście niezbędny, jeśli firma ma przetrwać i rozwijać się, stanowi taką samą konieczność jak pożywienie lub sen, ale nie jest prawdziwym powodem jej bytu. Celem każdej Firmy jest wytworzenie produktów lub usług podnoszących jakość życia każdego człowieka, który staje się jej klientem. jeśli cel ten realizowany jest konsekwentnie, zysk firmy staje się pewny. Oczywiście możliwe jest, że firma osiągnie szybki zysk, ale jeśli nie będzie nieustannie dodawać wartości do życia ludzi, przestanie istnieć. Sprawdza się to zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i pojedynczych ludzi.

Drugim skutkiem działania przedsiębiorców jest fakt, że wytwarzając swój produkt, tworzą jednocześnie miejsca pracy. Łańcuch wartości nigdy się nie kończy. Im większą wartość dodajesz do życia innych, tym więcej zarabiasz, jeśli postawisz się w sytuacji, która Ci na to pozwala.

Wniosek jest prosty. Nie potrzebujesz być przedsiębiorcą, by dodawać wartości do życia innych. Ale z pewnością musisz na co dzień rozszerzać swoją wiedzę, umiejętności oraz zdolność dawania wciąż więcej. Dlatego właśnie tak ważne jest samokształcenie.

Jeśli chcesz zarabiać więcej pieniędzy już dzisiaj, tam właśnie gdzie się obecnie znajdujesz, jednym z najprostszych sposobów jest zadanie sobie kilku pytań: „W jaki sposób mogę być więcej wart dla mojej firmy? Jak mogę przyczynić się do osiągnięcia większych efektów w krótszym czasie? Jak mogę dodać znaczącą wartość do przedsiębiorstwa, w którym pracuję? Czy są jakieś sposoby, które pozwoliłyby mi zmniejszyć koszty i zwiększyć jakość produkcji? Jaki nowy system mógłbym opracować? Jakie nowe technologie mógłbym wprowadzić, aby pomóc firmie efektywniej produkować towary i usługi?”. Jeśli potrafisz pomóc ludziom wytwarzać więcej przy mniejszym nakładzie pracy, wtedy naprawdę dodajesz im sił, jednocześnie podnosząc własną wartość ekonomiczną- musisz tylko postawić się we właściwej sytuacji.

Bogactwo jest produktem zdolności człowieka do myślenia. Wkład w życie innych czyni nasze życie bogatszym, nie ograniczaj się więc tylko do pomnażania wartości w celu osiągnięcia osobistego zysku. Jak możesz dodać wartości do życia innych ludzi, w domu, w szkole, we własnej parafii, w lokalnej społeczności? Wyobraź sobie, jakie byłoby życie, gdyby wszyscy poszli za Twoim przykładem.

Jaki jest Klucz do sukcesu finansowego?

Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu finansowego jest pomnażanie własnego bogactwa. Jak to osiągnąć? Do reguły, którą przed chwilą napisałam, musisz po prostu dodać jeden element:

Wydawaj mniej niż zarabiasz, różnicę inwestuj, a następnie zyski z tej inwestycji przeznaczaj na kolejną, aby zwielokrotnić swój majątek.

Wielu z nas słyszało o tym, ale zaledwie kilku naprawdę tę zasadę rozumie. Tymczasem pozwala nam ona postawić się w sytuacji, w której pracują na nas własne pieniądze. Większość z nas zaharowuje się na śmierć i wydaje wszystkie zarobki, by utrzymać się na określonym poziomie. Ludzie sukcesu to Ci, którzy odkładają część własnych dochodów i inwestują ją tak długo, dopóki któraś kolejna inwestycja nie podniesie ich majątku do poziomu pozwalającego całkowicie zaspokoić wszystkie potrzeby wynikającego z ich stylu życia. Wtedy nie będą musieli już pracować. Tempo, w jakim osiągniesz niezależność finansową, jest wprost proporcjonalna do ilości pieniędzy reinwestowanych- nie wydawanych!- po otrzymaniu zysków z dotychczasowych inwestycji. W ten sposób „owoce” Twoich pieniędzy będą rosły i rozwijały się do momentu, w którym zapewnią Ci solidne podstawy ekonomiczne.

Możesz w tym miejscu powiedzieć: ”To cudowne! Chciałbym zacząć od razu, ale skąd mam wiedzieć, w co inwestować?”

Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi. Musisz najpierw zdecydować, jakie są Twoje cele finansowe. Co chcesz osiągnąć i w jakim czasie? Jaka jest Twoja tolerancja ryzyka? Bez jasnego zrozumienia własnych celów, potrzeb i potencjalnych problemów, odpowiedź na pytanie, w co inwestować, nie jest prosta.

Najważniejszą rzeczą w sprawach finansowych jest prawdziwe zrozumienie wszystkich typów inwestycji wraz z potencjalnym zyskiem oraz ryzykiem, jakie niesie każdy z nich. Odpowiedzialni doradcy inwestycyjni zawsze dbają, by ich klient dobrze zrozumiał stojące przed nim możliwości inwestycji oraz brał je pod uwagę przy opracowaniu własnego Planu Finansowego. Bez jasno sprecyzowanego planu finansowego musisz w końcu ponieść klęskę finansową.

Pamiętaj, że finanse odgrywają bardzo ważną rolę w ilości cierpienia bądź przyjemności, których doświadczasz w życiu. Dlatego właśnie korzystaj z rad tylko najlepszych specjalistów. Jeśli odstąpisz od tej zasady, spotkasz się z wielkim cierpieniem. Jeśli się do niej zastosujesz, osiągniesz poziom bogactwa, który znacznie przekracza Twoje dotychczasowe marzenia.

Czerpanie radości z własnego bogactwa

Wielu ludziom udaje się przejść przez etapy po kolei. Odkrywają oni, jak gromadzić bogactwo poprzez dodawanie wartości, jak utrzymać je dzięki wydawaniu mniej, niż zarobili. Stają się mistrzami w sztuce inwestycji i wiedzą, jak bronić własnych aktywów. Mimo to jednak wciąż nie są szczęśliwi. Odczuwają pustkę. Nie zrozumieli bowiem jeszcze, że pieniądze nie są celem, tylko środkiem. Każdy z nas musi więc znaleźć sposoby, które pozwolą mu dzielić się własnym bogactwem z tymi, na których nam zależy. Inaczej pieniądze nie będą miały żadnej wartości. Kiedy odkryjesz sposoby na dzielenie się własnym bogactwem proporcjonalnie do jego wielkości, zyskasz jedną z największych życiowych radości.

Większość ludzi czeka z uwolnieniem własnej radości do momentu, w którym uda im się zgromadzić określoną sumę pieniędzy. To wspaniały sposób, aby nauczyć własny umysł, by łączył cierpienie ze zdobywaniem bogactwa. Ty powinieneś nagradzać się emocjonalnie od samego początku. Od czasu do czasu musisz sprawiać sobie finansową niespodziankę, aby twój umysł wiedział, że zarabianie pieniędzy jest czymś przyjemnym, że przynosi nagrody.

Pamiętaj też o wielkiej sile i wielkiej wartości dzielenia się z potrzebującymi. Zapewniam Cię, że mój świat finansowy zaczął się całkowicie zmieniać, kiedy dałam komuś potrzebującemu trochę więcej niż kilka złotych, choć naprawdę nie zbywały mi one wtedy. Poczułam się tego dnia wspaniale, że już samo to uczucie potrafiło znacznie zwiększyć skuteczność mojego działania oraz możliwości zarabiania pieniędzy.

Postanów sobie, że pewną część własnych zarobków wydasz na ludzi potrzebujących w taki sposób, który sprawi Ci radość. Piękno dzielenia się z innymi polega również na tym, że oddając część własnego majątku, uczysz swój umysł, że masz więcej niż Ci potrzeba. Stoisz ponad progiem ubóstwa, a już samo to przekonanie może zmienić całe Twoje życie.

Prawdziwe bogactwo jest emocją: Jest to poczucie całkowitego dostatku.

Już samo nasze dziedzictwo czyni z bas bogaczy. Mamy przywilej cieszenia się pięknymi obrazami, których sami nie namalowaliśmy, muzyką, która nie jest naszym dziełem, i szkołami, które przecież zbudował ktoś inny. Poczuj bogactwo parków narodowych, które są własnością całego narodu. Uwierz, że jesteś człowiekiem bogatym, i ciesz się tym bogactwem. Zrozum, że to część Twojego bogactwa, a poczucie wdzięczności ułatwi Ci stworzenia czegoś jeszcze większego.

Jestem osobą ambitną, otwartą na ludzi i ciekawą świata. Interesuje się psychologią, technikami pracy z podświadomością i marketingiem internetowym. Wytrwale dążę do celów. W wolnym czasie czytam książki i zdobywam wiedzę o marketingu internetowym i rozwoju osobistym . A moją pasją jest kształcenie i inspirowanie ludzi, tak żeby zaczęli kierować swoim życiem z pozycji , które cechuje odwaga, zdecydowanie i radość, a nie lęk, potrzeby i poczucia obowiązku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *